Szczecińska Lista Przebojów
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczecińska Lista Przebojów
Galacticos
MROZU
video >>


„Galácticos” to luzacki numer, który zrobiliśmy razem z Kubą Galińskim i Arkiem Sitarzem w trakcie pierwszych lockdownów w 2020 roku. W czasie, kiedy większość z nas zmuszona była siedzieć w bloku, a rzeczywistość była niepewna, tym numerem poprawialiśmy sobie humory, wspominając osiedlowe akcje. Nie byliśmy jakimiś zagorzałymi fanami Realu, ale pamiętamy czasy „Galácticos”, a przede wszystkim wybitnych piłkarzy z tamtej drużyny – z Ronaldo Luiz Nazario de Lima na czele. Jak grać, to inspirować się najlepszymi, czy to w sporcie czy w sztuce, ale przede wszystkim tak, by mieć z tego frajdę” – tak Mrozu opisał okoliczności powstania tej piosenki.
That's What I Want
LIL NAS X
video >>


Od paru tygodni jest już na rynku długo oczekiwany debiutancki album 22-letniego Montero Lamara Hilla, działającego pod pseudonimem Lil Nas X. Płyta nosi tytuł ,,Montero”, a kolejnym singlem ją promującym jest piosenka ,,That’s What I Want”. Lil Nas X to jedna z największych sensacji muzycznych ostatnich lat. Popularność zdobył dzięki piosence ,,Old Town Road”, która okazała się jednym z największych przebojów tej dekady na świecie. Lila Nas X w dorobku ma już bardzo wiele prestiżowych nagród m.in. dwie statuetki Grammy.
Somebody
SARA JAMES
video >>


Sara James będzie w tym roku reprezentować Polskę w konkursie piosenki Eurowizja Junior. Konkurs odbędzie się w Paryżu. O wyborze Sary James zdecydowało jury specjalnego wydania „Szansy na sukces” oraz telewidzowie. Sara James, zgodnie z zasadami finału w odcinku „Szansy na sukces” wykonała dwie piosenki: „My Heart Will Go On” z repertuaru Celine Dion oraz premierową kompozycję ,,Somebody”, przygotowaną specjalnie z myślą o Eurowizji Junior. Sara James wygrała, zdobywając maksymalną liczbę punktów, zarówno ze strony telewidzów, jak i jury. Autorami utworu są m.in. Patryk Kumór i Dominik Buczkowski, którzy napisali utwory „Anyone I Want To Be” oraz „Superhero” – to właśnie z tymi singlami Roksana Węgiel i Viki Gabor triumfowały na Eurowizji Junior w 2018 i 2019 roku.
Woman
DOJA CAT
video >>


Ten utwór otwiera najnowszy album Dojy Cat ,,Planet Her”. Coraz lepiej radzi sobie na światowych listach przebojów. Utrzymana w latynoskim stylu piosenka opowiada o pięknie kobiecego ciała i potędze, jaką każda kobieta ma w sobie. ,,Nigdy nie poznasz Boga bez Bogini” – śpiewa tu Doja Cat, która jak dotąd największy sukces na naszej liście odniosła z piosenką ,,Say So”, docierając wiosną 2020 roku do trzeciego miejsca SliP’u.
Kanaryjski
ROKSANA WĘGIEL
video >>


,,Kanaryjski" to tak naprawdę piosenka przewrotna. Po pierwszym przesłuchaniu mamy wrażenie, że to typowy letni hit z wakacyjnym vibem - o dobrej zabawie nad morzem. Dopiero kolejne przesłuchania doprowadzą nas do jego esencji. "Kanaryjski wiatr" to przenośnia tego co sprawia, że nie upadamy, że w ciężkich chwilach potrafimy się pozbierać i iść dalej. Dla każdego ta siła to coś innego. Dla jednych przyjaciele, dla innych pasja, może dla kogoś to też pieniądze. Dla Roxie te trzy siły to rodzina, wiara i muzyka. Kiedy w nasze żagle dmucha "kanaryjski wiatr" to na pewno będzie dobrze.
Kameleon
MARTIN LANGE
video >>


Nazwa tego duetu brzmi jak nazwisko, ale taki właśnie był zamysł. Martin czyli Marcin Makowiec i Lange czyli Michał Lange. Obaj pracują w biznesie muzycznym od dawna. Ten pierwszy współpracował już z Reni Jusis i Dawidem Kwiatkowskim, ten drugi z Kasią Lins, a razem produkowali piosenki dla Rosalie i Michała Szpaka. Teraz tworzą piosenki dla siebie. Wydali już kilka singli m.in. ,,Kłamiesz” – ta piosenka dotarła do 9 miejsca na naszej liście. Jesienią ma się ukazać debiutancki album duetu Martin Lange, a tymczasem ukazał się singiel z utworem ,,Kameleon”.
Summer Of Love
SHAWN MENDES & TAINY
video >>


,,Mam nadzieję, że ten utwór sprawi, że ludzie poczują się wolni od ciężarów życia, nawet jeśli na chwilę. Inspiracją było parę miesięcy wolnego, kiedy spędziłem prawdziwe lato z ludźmi, których kocham. Do tego jeszcze mogłem współpracować z Tainy. To wyjątkowy artysta i wspaniały producent” – mówi o tej piosence Shawn Mendes. A Tainy dodaje: ,,Praca z Shawnem była bardzo łatwa i wręcz organiczna. To rasowy muzyk i wokalista, ale poza tym ma jeszcze cudowną energię, która w studiu sprawiła, że muzyka po prostu wypłynęła z nas. Chemia była ogromna, co zresztą dobrze słychać w kawałku. „Summer of Love” ma bardzo wakacyjny klimat, który słychać w gitarze i akordach, dlatego chciałem dodać mu trochę ruchu i cięższego basu. W połączeniu z wokalem Shawna daje to idealny hit”.
Skrable
ANIA WYSZKONI
video >>


Ania Wyszkoni wraca z nową piosenką i otwiera w ten sposób kolejny rozdział w swojej 25-letniej karierze artystycznej. „Skrable” to swoisty romans muzyczny z latami 80. we współczesnym wydaniu. Duży wkład w powstanie tej piosenki miał producent Kuba Galiński, z którym Ania współpracowała już wielokrotnie, począwszy od swojego solowego debiutu w 2009 roku. ,,Kuba świetnie porusza się w różnych stylach muzycznych, bardzo zgrabnie balansuje między popem, rockiem i muzyką alternatywną. To on mnie zainspirował i wyprodukował piosenki, w których czuję się świeżo i naturalnie” – powiedziała Ania Wyszkoni.
Paradise
STEVIE APPLETON & SAM FELDT
video >>


Holenderski DJ Sam Feldt ma już w dorobku jedną bardzo udaną przeróbkę przeboju sprzed lat, a mianowicie ,,Show Me Love” z repertuaru Robin S. Teraz sięgnął po jeszcze większy hit Phila Collinsa ,,Another Day In Paradise”. Do zaśpiewania zaprosił angielskiego wokalistę Steviego Appletona, tego samego, który u Tiesto zaśpiewał w piosence ,,Blue”.
Don't Go Yet
CAMILA CABELLO
video >>


Emigrantka z Kuby, Camila Cabello siedmiokrotnie już wygrywała na naszej liście, dwa razy z piosenką ,,Havana”, pięć razy w duecie z Shawnem Mendesem z piosenką ,,Senorita”. Teraz zapowiada swój trzeci solowy album w karierze singlem z piosenką ,,Don’t Go Yet”. W utworze tym na perkusji zagrał kubański mistrz tego instrumentu Pedrito Martinez.
1234567