Szczecińska Lista Przebojów
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczecińska Lista Przebojów » ARCHIWUM
Overcome
NOTHING BUT THIEVES
video >>


W marcu grupa Nothing But Thieves zapowiedziała czwarty album „Dead Club City”, którego premiera zaplanowana jest na 7 lipca. Zaprezentowała wówczas singiel „Welcome to the DCC”, który spotkał się bardzo dobrym odbiorem na rynku. Kolejną singlową zapowiedzią płyty jest piosenka „Overcome”, nieco nostalgiczna, rockowa, ale z popowym, nowoczesnym charakterem. ,,’Overcome’ zawsze wydawało się piosenką w stylu - wrzuć swoje rzeczy do torby i uciekaj. Miasto Dead Club City z pewnością byłoby kuszące dla kogoś takiego. Wszyscy toczymy swoje osobiste walki, więc piosenka o potrzebie zmian wydawała się w sam raz” – mówią członkowie Nothing But Thieves. Ostatnie kilka lat było niezłą przejażdżką dla Nothing But Thieves. Sprzedając ponad milion albumów na całym świecie i osiągając ponad 2 miliardy streamów oraz 250 milionów wyświetleń, zdobyli lojalną rzeszę fanów. Ich debiutancka płyta stała się najlepiej sprzedającym się debiutem brytyjskiego zespołu rockowego w USA w 2015 roku. W czerwcu zespół Nothing But Thieves przyjedzie do Polski i będzie gwiazdą Open’er Festival.
California Boy (Jjjerk)
BRYSKA
video >>


Bryska rozpoczyna trzeci rok swojej kariery i absolutnie nie zwalnia tempa. Wyprzedana trasa ,,Nasze LOVESTORY” i kolejny radiowy przebój „Kraksa" to tylko wstęp do następnego rozdziału, jakiego początkiem jest właśnie premiera singla ,California Boy (jjjerk)". To pierwszy z serii anglojęzycznych utworów wydanych na świat przez niemiecki label Guesstimate, dzięki któremu wcześniej usłyszeć mogliśmy m.in. „Sambę" (YouNotUs feat. Bryska). W takiej elektronicznej wersji Bryska będzie chciała podbić także zagraniczne listy przebojów.
Cafe De Paris
DAWID KWIATKOWSKI
video >>


Jesienią ubiegłego roku ukazał się ostatni jak na razie album Dawida Kwiatkowskiego. Płyta przyniosła kilka sporych przebojów m.in. ,,Bez ciebie” i ,,Proste”. Teraz otwiera nowy rozdział w swojej karierze i zaczyna promocję swojej nowej płyty od utworu ,,Cafe De Paris”. To szczególna piosenka dla Dawida Kwiatkowskiego, bo poświęcona jego ukochanemu Paryżowi. Miał 6 lat, kiedy był w Paryżu po raz pierwszy. Do tej pory odwiedził stolicę Francji kilkadziesiąt razy. Tam też mieszka jego brat Michał Kwiatkowski, który wyprowadził się do Paryża zaraz po skończeniu liceum. Dawid także planował tam wyjechać na stałe po skończeniu szkoły. Chciał otworzyć tam swoją kawiarnię gdzie muzykowałby na fortepianie. Życie potoczyło się jednak inaczej, bo Dawid zrobił karierę w Polsce, ale często odwiedza brata w Paryżu. W zasadzie trochę dorastał nawet w tym mieście, zna je doskonale, no i teraz wreszcie zaśpiewał o Paryżu, po polsku, ale na końcu tej piosenki dorzucił też kilka słów po francusku.
Be Good
DOMINIK DUDEK
video >>


„Be Good” to drugi oficjalny solowy singiel Dominika Dudka, ale równocześnie jego propozycja do krajowych preselekcji do konkursu Eurowizji. Piosenka opowiada o tym, że warto być dobrym i czynić dobro, nawet jeśli wszystko i wszyscy są przeciw nam. Bo dobro zawsze wraca - prędzej czy później. „Be Good' - tylko i aż dwa słowa, które chciałbym, żeby każdy wziął sobie do serca. Tą piosenką chcę powiedzieć, że ja właśnie taki chce być, a zmiany na lepsze zaczynam od siebie. Bądźmy dobrzy, świat będzie lepszy, tak po prostu” - mówi Dominik Dudek, który jest autorem słów oraz współautorem muzyki. Dominik Dudek to niespełna 30-letni multiinstrumentalista, który podchodzi z Limanowej, w województwie małopolskim. Od najmłodszych lat spełniał swoje marzenie o karierze muzycznej - najpierw uczęszczając do Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie szlifował grę m.in. na saksofonie, gitarze i pianinie, a później koncertując ze swoim zespołem Redford po Polsce oraz Wielkiej Brytanii. W 2022 roku pod skrzydłami Tomsona i Barona wygrał 13. edycję The Voice of Poland.
Sweet Goodbye
ROBIN SCHULZ
video >>


Aż trudno uwierzyć, ale od czasu debiutu Robina Schulza mija już 9 lat. Niemiecki producent zadebiutował u nas przebojowym remiksem ,,Prayer In C” duetu Lilly Wood & The Prick. To był hit numer 1 na SliP’ie przez 3 tygodnie latem roku 2014. Potem Robin Schulz umieścił na samym szczycie naszej listy cztery kolejne utwory: ,,Sun Goes Down” z Jasmine Thompson, ,,Sugar” z Francesco Yatesem, ,,Show Me Love” z J.U.D.G.E. a ostatnio ,,Miss You” z Oliverem Tree. Piosenka ,,Sweet Goodbye” została napisana przez tych samych autorów, co "The Business" Tiësto - Antona Rundberga, Jamesa Bella i Julię Karlsson, przy czym James również udzielał się wokalnie w "The Business" i teraz w "Sweet Goodbye".
Miracle
CALVIN HARRIS & ELLIE GOULDING
video >>


Szkocki didżej Calvin po raz trzeci nagrał piosenkę z angielską piosenkarką Ellie Goulding. Najpierw w roku 2012 ,,I Need Your Love” (nr 4 na liście brytyjskiej, nr 25 na SliP’ie), potem w roku 2014 ,,Outside” (nr 6 na liście brytyjskiej, nr 13 na SliP’ie). Teraz wspólnie przygotowali trochę zaskakujący stylistycznie utwór ,,Miracle”, który już zdążył przebić poprzednie osiągnięcia. Singiel ,,Miracle” zadebiutował właśnie na trzecim miejscu listy brytyjskiej.
Forget You
BAD BOY & TOPIC
video >>


Berliński duet Fast Boy złożony z braci nawiązał współpracę ze świetnym didżejem Topiciem. Efektem tego jest piosenka zatytułowana ,,Forget You”. Fast Boy współpracowali już z takimi artystami jak Meduza, Ofenbach, Alok i Huge. Nowy kontrakt z Virgin Records Germany otwiera bramy do kolejnych sukcesów Felixa i Lucasa. Zgromadzili ponad 125 milionów odtworzeń, a ich hit „Bad Memories” z udziałem Elley Duhé doczekał się remiksu samego Davida Guetty. Fani Topica z kolei bez trudu wymienią jego katalog muzyczny, obejmujący współpracę z takimi artystami jak Becky Hill, Bebe Rexha i Clean Bandit. Wielokrotne złote, diamentowe i platynowe certyfikaty w ponad 28 krajach oraz osiem bangerów na szczytach zeszłorocznych list przebojów to dowód na to, że Topic nie musi martwić się o swoją pozycję w świecie dance.
Podpalmy to
VITO BAMBINO
video >>

Utwór ten towarzyszy premierze dramatu wojennego „Filip”. Wyprodukowany przez Olka Świerkota utwór to bonus track na edycji specjalnej albumu „Pracownia”, dostępnej tylko w preorderze od 23 lutego 2023 r. Tak zatytułowany drugi album Vito Bambino ukaże się 28 kwietnia 2023 r. Muzyka i tekst ilustrują fabułę filmu „Filip” – wojennego dramatu w reż. Michała Kwiecińskiego, który na ostatnim FPFF w Gdyni został uhonorowany Srebrnymi Lwami oraz nagrodami za najlepsze zdjęcia (Michał Sobociński) i charakteryzację (Dariusz Krysiak). Intrygująca i wielowątkowa fabuła dramatu koncentruje się na losach tytułowego bohatera (w tej roli Eryk Kulm jr), który po stracie rodziny, ukrywa swoje żydowskie pochodzenie, pracując jako kelner luksusowego hotelu w samym w sercu nazistowskich Niemiec. Film powstał na postawie powieści Leopolda Tyrmanda. Wrażliwość i szczerość jest naczelną cechą Vito i jego twórczości. To on wyraża duszę młodego pokolenia, a napisany przez niego utwór idealnie uzupełnia przekaz filmu. Pragnienie zemsty pali od środka bohatera nowego utworu Vito. Dawne miejsce przyjaźni (najpewniej) zastępuje złość i zawiść. Bohater piosenki czeka tylko na okazję, w której będzie mógł zrealizować zasadzkę, którą planuje już od dłuższego czasu. Na kogo czyha i czym zasłużył ten, w którego wymierzona jest zemsta? ,,Zacznijmy od tego, że utwór ,,Podpalmy to” jest utworem "na zlecenie”. Gdy dostałem propozycję zrobienia piosenki promującej film „Filip” (reż. Michał Kwieciński) początkowo pomyślałem, że to będzie klasyczna, szybka fucha bez większego emocjonalnego podejścia. Początkowo jedynie Olek Świerkot, o którym już z wyprzedzeniem wiedziałem, że będzie produkował ten utwór, był dla mnie motywującym argumentem, aby się zgodzić. Oczywiście ta zgoda była uwarunkowana faktem, iż ostateczną decyzję mogę podjąć dopiero po obejrzeniu filmu. Tak więc, gdy już z Olkiem włączyliśmy film by wiedzieć z czym się mierzymy - po pierwszych pięciu minutach było jasne, że w to wchodzimy! Tytułowy protagonista Filip (Eryk Kulm) mierzy się z Historią w tak delikatny, wrażliwy i własny sposób, że pierwsze zdanie nasuwało się na język samo z siebie: Bo skoro nic nie jest już ważne. Co wtedy? Jak wyglądamy i co się z nami dzieje, kiedy wrogowie zedrą z nas ostatnie uczucie. Ostatnie "coś” na czym nam zależy. Moim zdaniem… Podpalmy to” – powiedział Vito Bambino. Autorami muzyki są Vito Bambino i Olek Świerkot. Tekst napisał Vito Bambino. W nagraniu oprócz artysty wzięli udział także: Olek Świerkot (mandolina, gitara, syntezatory, programowanie), Agnieszka Bigaj (chórki), Magdalena Laskowska (skrzypce), Paweł Harańczyk (pianino) i Marcin Ułanowski (perkusja).
Whistle
JAX JONES & CALUM SCOTT
video >>


Angielski DJ i producent Jax Jones powraca z nowym singlem nagranym z jego rodakiem Calumem Scottem. Jax Jones mówi: ,,Ta piosenka to dopiero początek pracowitego 2023 roku. Cieszę się, że mogę rozpocząć go współpracą z Calumem. Jego niepowtarzalny wokal wnosi do tej piosenki sporo klasy i emocji. Moja nowa muzyka pozwala mi zagłębić się w czasy mojej młodości. Staram się umieścić w niej więcej siebie, swojego życia i inspiracji. To dlatego wiele z tych piosenek brzmi nostalgicznie i zawiera tyle wizualnych nawiązań do mojego życia. Teledysk do „Whistle” nagraliśmy na przykład w lokalnych autobusach 176 i 363. Jeździłem nimi prawie codziennie na zajęcia muzyczne i na zakupy z mamą. Użycie tych tras pozwala mi pokazać własną wersję Londynu, na przykład jego wielokulturowość, która wpłynęła na to, kim jestem dziś jako artysta. Ten mały chłopiec, którego widzicie w teledysku, to ja”. Calum Scott odpowiada: ,,Bardzo się cieszę, że mogłem współpracować nad tym kawałkiem z Jaxem! Pamiętam, gdy usłyszałem wczesne demo „Whistle” i natychmiast chciałem dokończyć tę piosenkę i nagrać wokal. Jestem wielkim fanem Jaxa jako artysty, ale po spędzeniu czasu z nim i jego rodziną, stałem się też fanem jego jako osoby”.
Big Jet Plane
RESTRICTED
video >>


Piosenka ta bazuje na wykorzystywanym już wcześniej utworze „Big Jet Plane” australijskiego duetu Angus & Julia Stone sprzed ponad 13 lat. Znamy już dobrze przeróbkę w wykonaniu Goodwill and Hook N Sling pod tytułem ,,Take You Higher”, teraz po utwór ten sięgnął pochodzący z Adelaidy w Australii producent o pseudonimie Restricted. Minimalistyczny remiks od razu stał się hitem TikToka i teraz pnie się na szczyty list przebojów. Świat przypomniał sobie o „Big Jet Plane” za sprawą Post Malone’a, który zaśpiewał kawałek utworu na jednym ze swoich live’ów i zapytał fanów, czy powinien zsamplować ten kawałek. To zainspirowało Restrictred, który wzniósł hit Angus & Julia Stone na zupełnie nowy poziom. Choć Restricted ma zaledwie 22 lata, już jest uważany za jednego z najważniejszych i najciekawszych producentów i DJ-ów. Zdążył już wyrobić swój charakterystyczny styl. Miesza inspiracje UK bassline, techno i hard dance, by tworzyć minimalistyczne parkietowe hymny. Jego celem jest tworzenie minimalistycznej muzyki, której będą słuchały masy oraz sprawienie, by EDM stało się bardziej przystępne i pozbawione ograniczeń.
1234567