Szczecińska Lista Przebojów
Radio SzczecinRadio Szczecin » Szczecińska Lista Przebojów
You Broke Me First
TATE McRAE
video >>


Tate McRae to 17-letnia piosenkarka z Kanady. Kiedy miała 13 lat była finalistką amerykańskiej edycji programu tanecznego ,,You Can Dance – Po prostu tańcz!”. Ostatecznie postawiła jednak na karierę piosenkarską. Została dostrzeżona w roku 2019 przez koncern RCA, po tym jak viralowym hitem na Youtubie stała się jej piosenka ,,One Day”. Określana jest jako kanadyjska odpowiedź na Billie Eilish. Światową popularność przyniosła jej piosenka ,,You Broke Me First”, która stałą się wielkim hitem w serwisie TikTok.
Love Looks Better
ALICIA KEYS
video >>


To ostatni utwór zaprezentowany przed premierą nowego, siódmego albumu Alicii Keys pod tytułem „Alicia”. Ten energiczny i pełen pasji utwór przedstawia wrażliwość wokalistki, która niedawno zyskała status najczęściej odznaczanej artystki w XXI wieku przez RIAA (organizację wręczającą w Stanach Złote Płyty). W procesie twórczym „Love Looks Better” uczestniczył m. in Ryan Tedder z OneRepublic. Premiera singla odbyła się podczas meczu inauguracyjnego NFL, niedługo po tym jak organizacja ogłosiła przekazanie miliarda dolarów na wsparcie czarnej społeczności w Stanach Zjednoczonych. „Ta piosenka ma w sobie tyle energii! Opowiada o tym jak bardzo jesteśmy zabiegani, jak szybko się przemieszczamy, że nagle chcemy się zatrzymać, porozmawiać, być ze sobą i zobaczyć, że nasza miłość ciągle ma się dobrze. Sądzę, że każdy doskonale rozumie to wyrażenie" - powiedziała Alicia Keys.
Ghosts
REMME
video >>


Pochodzący z Holandii Remme prezentuje swój czwarty singiel ,,Ghosts”. Piosenka opowiada o sytuacji, która przydarzyła się wielu ludziom: byciu w relacji z osobą, która nie potrafi poradzić sobie z pewnymi problemami. Próbujesz wszystkiego, by naprawić to, co wymaga naprawy, ale „Ghosts,”, czyli duchy, które tkwią w głowie partnera, zawsze będą stawać na drodze. Chciałem opowiedzieć o czymś, z czym zmaga się wiele osób na świecie, zwłaszcza w momencie przymusowego zamknięcia z powodu COVID-19. To nie jest typowy motyw w popowych piosenkach''.
Little Something
MELODY GARDOT & STING
video >>


Znana na całym świecie kompozytorka i wokalistka jazzowa Melody Gardot zapowiada swój długo wyczekiwany nowy album wraz z wydaniem spektakularnego singla, w którym łączy siły z 17-krotnym zdobywcą nagrody Grammy, ikoną muzyki, Stingiem! Autorami utworu są Melody Gardot, Sting, jego wieloletni gitarzysta Dominic Miller oraz francuski producent Jen Jis. Melody Gardot powiedziała: ,,Byłam bardzo zaskoczona, kiedy Jen Jis przyszedł do mnie z tą piosenką, a także potem, gdy dowiedziałam się, że ma to być duet ze Stingiem! Choć zdaję sobie sprawę, że jest to duża zmiana w stosunku do mojego zwyczajowego gatunku muzycznego, byłam zachwycona, że mam szansę zmierzenia się z czymś nowym”.
One Too Many
KEITH URBAN & PINK
video >>

Na rynku jest już nowy album Keitha Urbana. Kolejnym singlem promującym to wydawnictwo jest duet z Pink. ,,Zawsze uwielbiałem głos Pink. Jej artyzm oraz wielowymiarowa zdolność do tworzenia, talent dany od Boga, sprawiają, że to jedna z najlepszych wokalistek naszych czasów” - powiedział Keith Urban, który już przy pisaniu piosenki myślał, że głos Pink będzie idealnie brzmiał w tym utworze. Covid 19 pokrzyżował jednak plany artystów – nie mogli spotkać się w studiu, ale ostatecznie nagrali wspólnie ten utwór na odległość.
Letter To You
BRUCE SPRINGSTEEN
video >>


„Letter To You" to nowy studyjny album Bruce'a Springsteena nagrany z grupą E Street Band, który pojawi się na sklepowych półkach 23 października. Bruce Springsteen powiedział o nowej płycie: ,,Kocham emocjonalną duszę „Letter To You". Kocham też brzmienie E Street Band grającego na żywo w studiu w sposób, w jaki nigdy wcześniej tego nie robiliśmy, bez dogrywek. Stworzyliśmy ten album w 5 dni i okazało się to jednym z najlepszych doświadczeń mojego życia". To będzie już 20 album studyjny Springsteena, pierwszy od 2012 roku nagrany z E Street Band. Na singlu promuje tę płytę piosenka ,,Letter To You”.
Better Than This
PALOMA FAITH
video >>


Paloma Faith zaprezentowała swój nowy utwór „Better Than This”. Piosenka nagrana została na własnych warunkach podczas miesięcy spędzonych w kwarantannie. Opowiada o dziurach w naszej psychice, które staramy się zapełnić miłością i relacjami. „To piosenka o miłości dla osób, które są tymi 'na zawsze'. Nie wiem, czy kiedykolwiek słyszałam piosenkę miłosną w tym stylu” – mówi Paloma Faith, która w czasie pandemii spędzała czas na tworzeniu, uczeniu się produkcji muzycznej oraz na rozmyślaniach na temat naszej przyszłości.
Why Do You Lie To Me
TOPIC & A7S feat. LIL BABY
video >>


Pod pseudonimem Topic kryje się niemiecki didżej Tobias Topic, z kolei A7S to szwedzki producent muzyczny Alexander Tidebrink. Ta niemiecko-szwedzka kolaboracja odniosła ostatnio ogromny sukces na całym świecie za sprawą hitu ,,Breaking Me”. Na naszej liście ta piosenka dotarła do piątego miejsca. Nowy wspólny singiel Topica i A7S ,,Why Do You Lie To Me" też brzmi bardzo przebojowo.
Looking For Me
PAUL WOOLFORD & DIPLO feat. KAREEN LOMAX
video >>


Ta piosenka staje się aktualnie wielkim przebojem w Wielkiej Brytanii. Zaczęło się od tego, że młoda producentka i wokalistka Kareen Lomax napisała na Instagramie do słynnego Diplo, że jest dla niej wielką inspiracją i marzyłaby, żeby zwrócił uwagę na jej kawałek. Diplo dostaje tysiące takich wiadomości, ale nagranie Kareen Lomax go tak oczarowało, że nawiązał współpracę i wspólnie z angielskim didżejem Paulem Woolfordem stworzyli hit! ,,Looking For Me".
Year Of The Young
SMITH & THELL
video >>


Maria Jane Smith i Victor Thell, czyli po prostu Smith & Thell, szwedzki duet który działa już od ośmiu lat. Znamy ich dobrze z trzech piosenek, które były notowane na naszej liście: ,,Forgive Me Friend” (6 miejsce) i ,,Hotell Walls (20) i ostatnio ,,Goliath” (12). Właśnie ukazała się najnowsza piosenka Smith & Thell zatytułowana ,,Year Of The Young”.
1234567