Już kiedy miała 14 lat wygrała w swoim rodzimym Manchesterze konkurs wokalny młodych talentów. Potem założyła ze swoimi dwoma szkolnymi kolegami grupę Blue Zone. Zespół ten szybko się rozpadł, już po nagraniu pierwszej płyty, ale Lisa dalej pracowała z kolegami z tego zespołu, z jednym z nich pracuje zresztą do dziś i nawet go poślubiła, jest jej mężem. Swój pierwszy wielki przebój Lisa Stansfield nagrała jednak z kimś zupełnie innym, z duetem Coldcut, który wcześniej wylansował hit z inną ciekawą wokalistką, Yazz (,,Doctorin The House"), a potem właśnie z Lisą Stansfield duet Coldcut nagrał przebój ,,People Hold On". To był przełomowy moment w karierze Lisy, bo dzięki temu podpisała solowy kontrakt płytowy. To był rok 1989.
LADY GAGA
Ma 27 lat, naprawdę nazywa się Stefani Germanotta i w naturze jest brunetką... Urodziła się w Nowym Jorku i to miasto sobie ukochała najmocniej. Jej rodzice są Amerykanami włoskiego pochodzenia, stąd jej włosko brzmiące nazwisko. Od dziecka wykazywała talent muzyczny. Już w wieku 4 lat grała na fortepianie ze słuchu. Gdy miała 13 lat napisała swoją pierwszą balladę. Rok później występowała już na scenie. Jako 17-latka dopuszczona została na studia muzyczne, ale uniwersytetu nie ukończyła, bo postanowiła skupić się na karierze piosenkarskiej. Początki tej kariery nie były jednak łatwe. Stefani wpadła w narkomanię i zarabiała występami w burleskach. Potem jednak zaczęła pracować jako kompozytorka i wokalistka sesyjna dla różnych znanych artystów, między innymi dla Akona, który był pod takim wrażeniem Stefani, że załatwił jej kontrakt płytowy. I to właśnie on jest współkompozytorem pierwszego wielkiego hitu Gagi ,,Just Dance”. Zaśpiewał też co nieco w tej piosence.
Grupa Hurt powstała we Wrocławiu. Założył ją Maciek Kurowicki, który ma dwa obywatelstwa: polskie i kanadyjskie. Przez cztery lata mieszkał w Kanadzie, dokąd zabrała go jego mama. On jednak, mając 19 lat, kiedy w Polsce zmienił się ustrój, postanowił tu powrócić. W roku 1992, trzy lata po powrocie, założył grupę Hurt, która stała się kultowa najpierw we Wrocławiu, a potem podbiła resztę kraju.
Od czego by tu zacząć? Zacznijmy może od początku… A na początku to nie Martin Gore był głównym twórcą repertuaru tej grupy. To Vince Clarke był autorem większości piosenek na pierwszym albumie Depeche Mode ,,Speak & Spell”. Tylko dwie piosenki na debiutanckiej płycie Depeche Mode skomponował Martin Gore, ale żadna z nich nie stała się wówczas przebojem. Pierwsze przeboje Depeche Mode to były kompozycje Vince’a Clarke’a. Zaczęło się w lutym roku 1981 od utworu ,,Dreaming Of Me”, który jednak nie zdobył popularności, przepadł z kretesem i dlatego potem nie został nawet umieszczony na debiutanckim albumie Depeche Mode. Drugi singiel ,,New Life” poradził sobie już lepiej, ale dopiero trzeci ,,I Just Can’t Get Enough”, wydany we wrześniu roku 1981, zrobił konkretne zamieszanie na światowych listach przebojów.
To zespół założony przez Krzysztofa ,,Grabaża” Grabowskiego i Andrzeja ,,Kozaka" Kozakiewicza, dwóch członków założycieli grupy Pidżama Porno. Z Pidżamą osiągnęli spory sukces, ale wtedy zapragnęli zespołu, w którym mogliby realizować nieco inne pomysły muzyczne. I w ten sposób powstała w roku 2001 grupa o nazwie Grabaż + Ktoś Tam Jeszcze, przemianowana potem na Grabaż i Strachy Na Lachy, a dziś znana po prostu jako Strachy Na Lachy.
DAVID BOWIE
Urodził się 66 lat temu jako David Jones. Kiedy miał 18 lat zmienił i to urzędowo swoje nazwisko na David Bowie. A wszystko to, bo David Jones kojarzył się wówczas przede wszystkim z wokalistą bardzo popularnego zespołu The Monkees. Dlatego właśnie ten mniej znany, dopiero zaczynający karierę David Jones postanowił zmienić swoje nazwisko na Bowie. A nazwisko to wzięło się od pewnego noża, którego projektantem był Jim Bowie.
Od dziecka występuje publicznie i od dziecka jest gwiazdą. Zaczynał w telewizji w disneyowskim programie dla dzieci ,,Klub Myszki Miki" Justin miał 12 lat, gdy zaczął występować w tym programie jako Myszkieter. Razem z nim grały też dwie Myszkieterki: Christina Aguilera i Britney Spears. Myszkieterem był również mały Ryan Gossling, obecnie słynny aktor, gwiazda filmu ,,Drive". W ,,Klubie Myszki Miki" występował też JC Chasez, z którym Justin Timberlake utworzył potem grupę 'N Sync, uzupełnioną o jeszcze trzech chłopaków.
Tak naprawdę dostała na imię Florian (Florian Cloud de Bounevialle Armstrong), ale jej rodzice chyba szybko zrozumieli, że nazywanie kobiety Florianem nie jest najlepszym pomysłem, więc od dziecka wołali na swoją córkę Dido, co też nie za bardzo jej się podobało, bo koleżanki i koledzy śmiali się z tego pseudonimu. Ale i tak wolała gdy mówiono na nią Dido niż Florian, bo to przecież męskie imię. Dziś oficjalnie ma na imię Dido.
Duet Royksopp tworzy dwóch Norwegów z koła podbiegunowego, z miasta Tromsø, gdzie znajduje się najdalej na północ wysunięty uniwersytet i skąd Roald Amundsen ruszał w swoje ekspedycje polarne. Tam własnie urodzili się Torbjørn Brundtland i Svein Berge. Poznali się na początku lat 90 u swojego wspólnego kolegi. Jeden miał 12 lat, drugi 13. Obaj byli fanami muzyki elektronicznej. Potem ich drogi się rozeszły, ale pod koniec lat 90 zeszły się z powrotem w Bergen i tam założyli duet Royksopp. Nazwa ta oznacza w języku norweskim purchawkę.
To był rok 1997, kiedy niejaki Raymond Garvey, czyli po prostu Rea Garvey opuścił swoją rodzimą Irlandię i wyjechał do Niemiec. Tam zamieścił w prasie ogłoszenie, że szuka muzyków do zespołu. W ten sposób na niemieckiej ziemi zrodził się zespół Reamonn, złożony z czterech Niemców i jednego Irlandczyka. Sukces nie przyszedł jednak od razu. Rea Garvey był już nawet trochę zniechęcony i gotowy spakować się i wrócić do Irlandii. Rynkiem muzycznym w Niemczech rządziła wtedy muzyka pop spod znaku Britney Spears. Ciężko się było przebić zespołom gitarowym, ale grupie Reamonn wreszcie się udało. A sukces przyniósł im singiel z piosenką ,,Supergirl”, która w roku 2000 stała się niespodziewanie wielkim hitem w Niemczech, a potem także w wielu innych krajach europejskich.