Młodzi polscy piłkarze lepsi od Niemców. Reprezentacja Polski do lat 20 pokonała Niemcy 3:0 w rozegranym w Świnoujściu meczu w ramach Turnieju Czterech Narodów.
Do przerwy po bramkach Oskara Zawady i Filipa Jagiełło biało-czerwoni prowadzili 2:0. Rezultat spotkania w doliczonym czasie gry kapitalnym strzałem z rzutu wolnego ustalił Miłosz Kozak. W drugiej połowie na boisku w składzie naszej narodowej drużyny pojawił się Jakub Piotrowski z Pogoni Szczecin.

Zdaniem kapitana kadry U-20 Jana Bednarka, polska reprezentacja była zespołem lepszym i dzięki dobrej taktyce odniosła zasłużone zwycięstwo. - Mieliśmy dobrą taktykę i wszystko, co zaplanowaliśmy udało się. Strzeliliśmy dużo bramek, co nie zdarza się często w przypadku takiego rywala. Bardzo ważne, że zagraliśmy na zero z tyłu, więc są same pozytywy z tego spotkania - stwierdził Bednarek.

Swoich podopiecznych chwalił po spotkaniu w Świnoujściu trener polskiej kadry i dyrektor
sportowy Pogoni Szczecin Maciej Stolarczyk. - Myślę, że zwycięstwo jest zasłużone. Mieliśmy więcej sytuacji klarownych. Myślę, że ta gra i wynik to sygnał, że szkolenie w Polsce pokazuje, że możemy rywalizować z najlepszymi, a nasi zawodnicy nie są gorsi od swoich niemieckich rówieśników - powiedział Stolarczyk.

Po remisie ze Szwajcarią i środowym zwycięstwie z Niemcami reprezentacja Polski do lat 20 ma na swoim koncie cztery punkty w tabeli Turnieju Czterech Narodów. W kolejnym meczu tej imprezy biało-czerwona kadra trenera Stolarczyka 6 października zmierzy się na wyjeździe z Włochami.
Zdaniem kapitana kadry U-20 Jana Bednarka, polska reprezentacja była zespołem lepszym i dzięki dobrej taktyce odniosła zasłużone zwycięstwo.
Swoich podopiecznych chwalił po spotkaniu w Świnoujściu trener polskiej kadry i dyrektor sportowy Pogoni Szczecin Maciej Stolarczyk.