Polscy koszykarze doznali pierwszej porażki w Mistrzostwach Europy odbywających się po raz pierwszy w historii w czterech państwach Francji, Chorwacji, Niemczech i na Łotwie.
Biało-czerwoni po dwóch zwycięstwach z Bośnią i Hercegowiną oraz Rosją przegrali w poniedziałkowy wieczór w Montpellier z broniącą tytułu Francją 66:69. Niewiele brakowało, aby drużyna trenera Mike Taylora doprowadziła do dogrywki, ale Marcin Gortat nie trafił do kosza rzucając za trzy punkty w ostatniej sekundzie pojedynku. Najskuteczniejszym graczem naszej narodowej drużyny w starciu z Trójkolorowymi był Adam Waczyński, który zdobył 18 punktów.

W kolejnym meczu EuroBasketu reprezentacja Polski po dniu przerwy zmierzy się w środę z Izraelem. w tabeli grupy A z kompletem zwycięstw prowadzi Francja. Nasi koszykarze zajmują trzecie miejsce z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki takim samym jak drugi Izrael.