Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

Grosicki był gościem naszej redakcyjnej koleżanki Moniki Pyrek. "Grosik" zapewniał, że karierę skończy w Pogoni. Fot. Agencja TVN/x-news
Łatwe, pewne zwycięstwo piłkarskiej reprezentacji i bardzo dobry mecz wychowanka Pogoni Szczecin. Piłkarska reprezentacja Polski pokonała w Warszawie Gibraltar 8:1 w meczu eliminacji Mistrzostw Europy 2016.
Kamil Grosicki wyróżniał się także w sobotnim meczu z Niemcami, gdzie asystował przy golu. W meczu z półamatorami z Gibraltaru zdobył dwie bramki i dwie wypracował.

W sumie w dwóch meczach z Gibraltarem Polacy strzelili 15 goli, jeden straciliśmy.

- Na razie priorytetem jest gra za granicą. Zobaczymy co będzie dalej. Niczego nie można wykluczyć. Mam plan zakończenia kariery w Pogoni. Tu się wychowałem i przechodziłem każdy szczebel od trampkarza po seniora - mówił Grosicki.

A jak ocenił mecz Polaków z Gibraltarem?

Agencja TVN/x-news

8:1 to dobry wynik - tak mecz polskiej reprezentacji z Gibraltarem podsumował kapitan naszego zespołu. Robert Lewandowski podkreślił, że najważniejsze jest to iż wielu naszych reprezentantów przełamało kryzys i zaczęło grać.

- Od pierwszej minuty wiedzieliśmy, że musimy szybko strzelić kolejne bramki, bo boisko z minuty na minutę nie będzie nam pomagało, bo padał deszcz - powiedział Lewandowski.

Lewandowski zdobył dwie bramki.

Po tym spotkaniu kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski w tej chwili prowadzi w tabeli najlepszych strzelców kwalifikacji, ma na koncie w sumie 10 goli w ośmiu meczach.

Na listę strzelców wpisali się także dwukrotnie Arkadiusz Milik oraz Jakub Błaszczykowski, który wykorzystał rzut karny oraz debiutujący w kadrze 18-letni Bartosz Kapustka.

W kolejnym meczu eliminacji EURO 2016 polscy piłkarze spotkają się 8 października na wyjeździe ze Szkocją.