Polskie drużyny przegrały swoje mecze w drugiej kolejce piłkarskiej Ligi Europy.
Lech Poznań uległ w Szwajcarii 0:2 FC Basel, a Legia Warszawa na własnym stadionie nie dała rady włoskiemu SSC Napoli przegrywając także 0:2.

Lech tracił gole po trafieniach Birkira Bjarnasona w 55 minucie i Breela Embolo w 90 minucie. Mistrzowie Polski prawie całą drugą połowę grali w dziesiątkę, bo za dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną w 49 minucie boisko opuścił Karol Linetty.

Gole dla Napoli w meczu z Legią strzelali: Dries Mertens (53'-głową) i były piłkarz Realu Madryt Gonzalo Higuain w 84 minucie.

W pierwszej kolejce Ligi Europy Lech zremisował bezbramkowo z portugalskim Beleneses, a Legia przegrała z FC Midtjylland 0:1.