Lech Poznań wygrywa swój pierwszy mecz, Legia Warszawa zdobywa pierwszy punkt - zakończyła się trzecia kolejka piłkarskiej Ligi Europy.
Kolejorz pokonał na wyjeździe Fiorentinę 2:1. Wszystkie bramki padły w drugiej części spotkania. Gole dla Lecha strzelili Bartosz Kownacki i Maciej Gajos. W ostatniej minucie honorowe trafienie dla Fiorentiny zaliczył Giuseppe Rossi. Lech z dorobkiem czterech punktów zajmuje drugie miejsce w grupie.

Legia Warszawa zremisowała u siebie z belgijskim Club Brugge 1:1. Wojskowi pierwszą bramke stracili w 39 minucie. Na liste strzelców wpisał się De Fauw. Zaraz po przerwie wicemistrzowie Polski zdołali odrobić straty. W 51 minucie wynik spotkania ustalił Michał Kucharczyk. Legia Warszawia zajmują trzecie miejsce w grupie, ma jeden punkt.