Złoto wywalczył też 18-letni Aleksander Koch, który trenuje od szóstego roku życia. Źródło: www.facebook.com/Alex.Koch1997
Z workiem medali wrócili szczecinianie z XI Mistrzostw Polski w brazylijskim ju-jitsu. Zawody odbyły się w weekend w Poznaniu. To najważniejsza tego typu impreza w kraju w tym roku.
Na mistrzostwa przyjechało ponad 1200 zawodników. Szczecinianie zdobyli 37 medali.

Krążki wywalczyli m.in. juniorzy. Wśród nich 16-letnia Ola Zabielska z Koch Team Szczecin, która zdobyła złoto. - Zawody były ciężkie, a poziom był wysoki - przyznaje Ola.

Złoto wywalczył też 18-letni Aleksander Koch, który trenuje od szóstego roku życia. - To był mój ostatni start w kategorii junior, ponieważ już od 19. roku życia muszę startować jako senior - tłumaczy. - Nie wyobrażam sobie nie trenować ju-jitsu. To mój styl życia.

Koch Team Szczecin zdobył na XI Mistrzostwach Polski 10 medali, w tym trzy złote. W Poznaniu medale wywalczyli również zawodnicy m.in. Berserkers Team Szczecin czy Gold Team.