Reprezentacja Węgier będzie rywalem polskich piłkarek ręcznych w jednej ósmej finału Mistrzostw Świata odbywających się w Danii. Biało-czerwone szczypiornistki, po piątkowej porażce z Holandią 20:31, zajęły trzecie miejsce w grupie B i w fazie pucharowej mundialu trafiły na drugi zespół grupy A.
Po zwycięstwie Czarnogóry nad Danią 23:21 w ostatnim pojedynku grupy A okazało się, że drugą lokatę zajęły Węgierki.

Spotkanie Polek z reprezentacją Węgier odbędzie się w poniedziałek o godzinie 18 w Herning. Zwycięzca tego meczu awansuje do ćwierćfinału MŚ i praktycznie zapewni sobie udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Prawo startu w igrzyskach wywalczy tylko złoty medalista Mistrzostw Świata. Drużyny z miejsc od 2 do 7 grać będą w turniejach kwalifikacyjnych.

Jeżeli jednak tytuł mistrzowski obroni w Danii Brazylia, to na igrzyska pojedzie srebrny medalista. W przypadku złota zdobytego przez szczypiornistki Norwegii, awans do Rio uzyska Hiszpania.

Jeżeli na miejscach od 2 do 7 będą piłkarki ręczne Brazylii, Norwegii, Korei Południowej lub Angoli, to prawo gry w turnieju kwalifikacyjnym uzyska także 8 zespół Mistrzostw Świata.

W szczególnym przypadku gdy złoty medal wywalczy Norwegia, a Hiszpania będzie wśród ekip sklasyfikowanych na miejscach od 2 do 7, to również 9 pozycja zapewni walkę o olimpijski paszport.

Polki w przypadku porażki w jednej ósmej finału z Węgierkami zakończą MŚ na 12 miejscu i nie pojadą na igrzyska olimpijskie.