Błękitni Stargard wiosną będą bronić się przed spadkiem. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarze Błękitnych uciekają ze strefy spadkowej II ligi. Stargardzianie
w pierwszym tegorocznym meczu wygrali na wyjeździe z Nadwiślanem Góra 2:1.
Do przerwy ekipa trenera Krzysztofa Kapuścińskiego prowadziła po bramce Pawła Lisowskiego (26. minuta). Zaraz po przerwie wynik podwyższył Bartosz Flis i stargardzianie mogli kontrolować przebieg spotkania.

Średnio im to wychodziło, bo honorową bramkę dla Nadwiślana zdobył Bartłomiej
Wasiluk z rzutu karnego w 64. minucie. Ale na więcej stargardzianie nie pozwolili i wracają z cennymi trzema punktami.

Po wygranej w Górze Błękitni awansowali na 13. miejsce w tabeli II ligi. Na 8. pozycji plasuje się Kotwica Kołobrzeg, która w sobotę pokonała Legionovię Legionowo 1:0. Stargardzianie w następnym ligowym spotkaniu zmierzą się na swoim stadionie z Radomiakiem Radom.