Agnieszka Radwańska. Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin/Archiwum]
Agnieszka Radwańska (rozstawiona z nr 3) przegrała w meczu czwartej rundy turnieju WTA w Miami. Polka uległa Szwajcarce Timei Bacsinszky (rozst. z nr 19) 1:2 w setach 6:2, 4:6, 2:6.
Nasza zawodnicza znakomicie rozpoczęła spotkanie. Choć nie ustrzegła się błędów, pierwszy set pewnie wygrała 6:2. Jak się potem okazało, to był decydujący moment dla Szwajcarki.

- Po słabym początku powiedziałam sobie, że nie wszystko jeszcze stracone, a ten mecz może trwać jeszcze długo, że kilka elementów da się poprawić pomimo mojego dużego zdenerwowania po przegraniu tej odsłony – podkreślała przeciwniczka Polki.

Od drugiego seta Bacsinszky zdecydowanie górowała już nad Radwańską, która grała bardzo nerwowo, popełniała również bardzo dużo niewymuszonych błędów, przez co nie znalazła się w ćwierćfinale tej prestiżowej imprezy. Tym samym z turniejem w Miami pożegnali się wszyscy polscy tenisiści.

W ćwierćfinale Timea Bacsinszky zmierzy się z rumuńską tenisistką Simoną Halep, która przepustkę do dalszej gry wywalczyła sobie w meczu z Heather Watson.