Robert Lewandowski. Fot. Foto Olimpik/x-news
Bayern, Barcelona, Wolfsburg i Manchester City bliżej półfinałów piłkarskiej Ligi Mistrzów. Za nami pierwsze mecze 1/4 finału.
Bayern na własnym boisku wygrał z Benfiką Lizbona 1:0. Chociaż Robert Lewandowski gola nie strzelił, to jednak uczestniczył w akcji, po której już w 2. minucie bramkę dla Bawarczyków zdobył Arturo Vidal. W tym meczu mieliśmy jeszcze jeden polski akcent. Rozjemcą na boisku był polski sędzia Szymon Marciniak.

Na Camp Nou Barcelona niespodziewanie przegrywała do przerwy z Atletico Madryt 0:1. Bohaterem kibiców z Estadio Vincente Calderon był Fernando Torres, który w 25. minucie pokonał bramkarza Barcy. 10 minut później jednak został antybohaterem, bo po drugiej żółtej kartce musiał opuścić boisko. W drugiej połowie Barcelona zdominowała rywala. Wyrównał w 63. minucie Luis Suárez. Urugwajczyk wyprowadził też Barcelonę na prowadzenie 2:1 w 74. minucie meczu.

Bardzo dobre widowisko oglądali kibice w Paryżu. PSG podejmowało Manchester City. Goście objęli prowadzenie w pierwszej połowie, ale gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami. Gdy byli bliżsi podwyższenia prowadzenia - goście po kontrze wyrównali.

Niespodzianka w Wolfsburgu. Miejscowy VfL zmierzył się z Realem Madryt i wykorzystał słabszą formę Królewskich. Do przerwy strzelili im dwie bramki, a później skutecznie bronili przewagi.