Cristiano Ronaldo i oficjalna strona Realu Madryt. Fot. realmadrit.com
Real Madryt i Manchester City to pierwsi półfinaliści piłkarskiej Ligi Mistrzów.
Królewscy wysoko zawiesili przed sobą poprzeczkę przegrywając w pierwszym meczu z VFL Wolfsburg 0:2. Przed swoją publicznością Real błyskawicznie zabrał się za odrabianie strat. Po 17 minutach było już 2:0, a oba gole strzelił Cristiano Ronaldo. Kibice czekali na kolejne gole, ale te nie wpadały. Gospodarze mieli dużą przewagę, Niemcy ograniczali się jedynie do pilnowania swojej bramki. Taka zachowawcza taktyka zemściła się na nich w 77. minucie. Ronaldo wykonywał rzut wolny, strzelił mocno, precyzyjnie i piłka po raz trzeci wpadła do siatki Wolfsburga.

W drugim wtorkowym ćwierćfinale sukces gospodarzy. Manchester City pokonało PSG 1:0. Gola strzelił Belg Kevin de Bruyne w 76. minucie. Przed tygodniem było 2:2.

W środę poznamy pozostałych półfinalistów. Zagrają: Atletico Madryt - Barcelona (w pierwszym meczu 1:2) i Benfica Lizbona - Bayern Monachium (0:1).