Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

Osiem medali: dwa złote trzy srebrne i trzy brązowe zdobyli zachodniopomorscy lekkoatleci w Mistrzostwach Polski juniorów w Suwałkach.
Złoty medal w rzucie młotem zdobyła Kinga Łepkowska z Pomorza Stargard, która wystąpi w lipcowych Mistrzostwach Świata juniorów w Bydgoszczy. Na najwyższym stopniu podium stanęła także Anna Wiktorczyk z Pomorza Stargard, która wygrała bieg na 5000 metrów. Zawodniczka trenera Zbigniewa Krzyśka zdobyła także w Suwałkach srebrny medal zajmując drugie miejsce w biegu na 3000 metrów. Srebrny medal w skoku o tyczce zdobyła Wiktoria Wojewódzka z OSOT-u Szczecin.

Wicemistrzynią polski juniorek w chodzie na 10 kilometrów została natomiast Zofia Kreja ze Sztormu Kołobrzeg. Kolejna przedstawicielka Sztormu Kołobrzeg Daria Kurz wywalczyła brąz w biegu na 100 metrów. Brązowe medale zdobyli również Magdalena Zycer z Pomorza Stargard w rzucie młotem oraz Mateusz Gunera z Olimpu Łobez w rzucie oszczepem.