Karina Lipiarska-Pałka. Fot. worldarchery.org
Karina Lipiarska-Pałka już w 1/32 finału pożegnała się z turniejem olimpijskim łuczniczek.
Polka słabo wypadła w piątkowych eliminacjach w których zajęła 40. pozycję. W pierwszej rundzie pucharowej trafiła na Turczynkę Yasemin Anagoz. Panie aż do środy czekały na ten pojedynek i miały pecha. Trafiły na mocny wiatr, który obu utrudniał celne trafianie. Poziom rywalizacji był przeciętny, ale emocji było dużo.

W łucznictwie rozgrywane są teraz sety. Każdy składa się z trzech trafień. Lepsza zawodniczka otrzymuje dwa punkty, jeśli jest remis - po jednym. Przebieg rywalizacji Lipiarskiej-Pałki: 0:2, 1:1, 2:0, 0:2, 2:0. Setów jest maksymalnie 5, a jeśli jest remis - decyduje dogrywka. Jeden strzał - lepszy wygrywa.

Anagoz trafiała jako pierwsza. Wycelowała dziewiątkę. Polka zawiodła - tylko szóstkę. Turczynka cieszyła się z awansu do 1/16 finału, a Lipiarska-Pałka zakończyła udział w turnieju.