Maciej Bodnar na treningu. Fot. PZKol. Facebook
Fabian Cancellara na trasie czasówki. Fot. UCI Twitter
Fabian Cancallara z Szwajcarii po raz drugi z rzędu zdobył tytuł mistrza olimpijskiego w jeździe indywidualnej na czas.
Szwajcarski kolarz jest wybitnym specjalistą od jazdy w czasówkach i był jednym z faworytów do medali również w Rio de Janeiro. I od pierwszego kilometra potwierdzał te prognozy. Wygrał z bezpieczną przewagą. Drugi Tom Dumoulin stracił blisko sekundę, a Christopher Froome z Wielkiej Brytanii 62 sekundy.

Bardzo dobrze ponad 50-kilometrową trasę przejechał Maciej Bodnar. Najlepszy polski kolarz w jeździe na czas zajął wysokie 6. miejsce. Do Cancellary stracił blisko dwie minuty. 14. w czasówce był drugi z reprezentantów Polski - Michał Kwiatkowski.

Czasówka mężczyzn była ostatnią konkurencją kolarzy szosowych na igrzyskach w Rio de Janeiro. Przypomnijmy, że brąz w wyścigu ze startu wspólnego zdobył Rafał Majka, a szósta w rywalizacji pań była Katarzyna Niewiadoma.