Andżelika Kerber. Fot. US Open Twitter
Karolina Pliskowa. Fot. US Open Twitter
Niemka o polskich korzeniach w trzech setach pokonała Czeszkę Karolinę Pliskową 6:3, 4:6, 6:4 i wygrała drugi turniej Wielkiego Szlema w 2016 r.
Pliskova nie wytrzymała presji, kiedy w trzecim, decydującym secie prowadziła 3:1. Kerber potrafi w trudnych momentach grać na najwyższym poziomie. Odwróciła losy meczu i wygrała.

- Nie wygrałam, ale uważam, że mogę być z siebie dumna. W ostatnich trzech tygodnia prezentowałam życiową formę. Mam nadzieję, że więcej takich finałów przede mną - podsumowała Pliskova.

Andżelika Kerber ze łzami w oczach na uroczystości wręczenia nagród finalistkom mówiła o swoich dokonaniach w tym roku. - To coś niesamowitego: wygrałam w tym roku już drugi Wielki Szlem, to moje najlepsze miesiące w całej karierze. W Nowym Jorku występuję od 2011 roku i po pięciu latach stoję tutaj jako zwyciężczyni. To dla mnie ogromnie wiele znaczy - podkreślała Niemka polskiego pochodzenia.

Za zwycięstwo w Nowym Jorku otrzymała czek na sumę 3,5 miliona dolarów. A od poniedziałku zostanie nową liderką rankingu tenisistek - WTA. Pierwszą pozycję straci Serena Williams, która była najlepsza blisko 200 tygodni.

W niedzielę finał mężczyzn. Zagrają w nim obrońca tytułu Serb Novak Djoković i Szwajcar Stan Wawrinka.