Arkadiusz Szwedowicz (kat. do 81 kg), zawodnik klubu BKS Skorpion Szczecin. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Cztery medale dwa złote i dwa srebrne zdobyli pięściarze Skorpiona Szczecin w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w boksie zakończonych w Człopie.
Tytuły mistrzowskie wywalczyli Maciej Jóźwik w wadze do 52 kilogramów oraz Łukasz Stanioch w kategorii do 81 kilogramów. Jóźwik w finałowym pojedynku jednogłośnie na punkty pokonał Dawida Jagodzińskiego z Astorii Bydgoszcz, natomiast Stanioch w finałowej walce wygrał ze swoim klubowym kolegą Arkadiuszem Szwedowiczem głosami sędziów 3:2.

Oprócz Szwedowicza srebrny krążek zdobył także Tomasz Resól. Zawodnik Skorpiona w finałowym pojedynku w wadze do 56 kilogramów jednogłośnie na punkty przegrał z Adamem Kowalem z Olimpu Lublin. W Człopie trzy brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski zdobyli także bokserzy Olimpu Szczecin. Na najniższym stopniu podium stanęli Krzysztof Rydyński w wadze muszej, Filip Kowalski w wadze ciężkiej oraz Łukasz Sudolski w wadze super ciężkiej. Brązowy medal w wadze papierowej zdobył także Jakub Zając z klubu Boxing Team Wałcz.