Ceremonia otwarcia. Fot. twitter.com/Rio2016_en
Patryk Chojnowski ze Startu Szczecin zapewnił już sobie w tenisie stołowym co najmniej srebrny medal igrzysk paraolimpijskich odbywających się w Rio de Janeiro.
Broniący mistrzowskiego tytułu Chojnowski w półfinale pokonał Austriaka Krisztiana Gardosa 3:0 i w poniedziałek o złoty medal zmierzy się z Chińczykiem Yang Ge.

Oprócz zawodnika Startu Szczecin do finału igrzysk paraolimpijskich w tenisie stołowym awansowali w niedzielę w swoich klasach także Natalia Partyka, Rafał Czuper i Krystyna Siemieniewska. O brązowy medal walczyć będzie natomiast Piotr Grudzień.

W wioślarstwie szóste miejsce w rywalizacji dwójek mieszanych zajęli Jolanta Majka i Michał Gadowski ze Startu Szczecin. Niestety niedziela nie była szczęśliwa w Brazylii dla pływaczki Startu Szczecin Pauliny Woźniak, która w wyścigu eliminacyjnym na 200 metrów stylem zmiennym zajęła 12. miejsce i nie zdołała awansować do finału. Jak dotychczas reprezentanci Polski w letnich igrzyskach paraolimpijskich zdobyli jeden złoty i cztery srebrne medale. Złotą medalistką została w sobotę w pchnięciu kulą Ewa Durska z Barnima Goleniów.