Stan Wawrinka został królem kortów na US Open. Fot. twitter.com/usopen
Stan Wawrinka został królem kortów na US Open. W finale ostatniego w tym roku finale turnieju spod znaku Wielkiego Szlema Szwajcar po świetnym meczu pokonał Serba Novaka Djokovica 6:7, 6:4, 7:5, 6:3.
Zaraz po zwycięstwie Wawrinka pierwsze bardzo piękne słowa skierował w stronę Serba. - Mam wrażenie, że nie wiem co się teraz dzieje. Na początku chciałbym powiedzieć kilka słów o Novaku. Jesteś prawdziwym mistrzem, bardzo dobrym człowiekiem. Dzięki tobie ja jestem tutaj. Znamy się od wielu lat, odbywaliśmy wspólnie treningi, graliśmy razem w wielu ważnych turniejach. Chciałbym ci podziękować za to, co zrobiłeś jak dotąd dla tenisa – podkreślał Szwajcar.

W odpowiedzi Novak Djoković powiedział: - Zasługiwałeś na ten moment, na to zwycięstwo i tytuł. Jesteś mistrzem - przyznał.

W pierwszym secie Wawrinka przegrywał już 2:5, zdołał jednak doprowadzić do tie-breaka, który ostatecznie przegrał. Później już dominował na korcie. W czwartym secie zarzucił Djokoviciowi, że ten symuluje. Serb wziął dwie przerwy medyczne. W końcówce tej partii wyraźnie było widać, że utyka, z tego powodu słabo również serwował. Miał problemy ze stopą.