Krzysztof Kapuściński - trener Błękitnych Stargard. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Drugoligowi piłkarze Błękitnych Stargard przegrali wyjazdowe spotkanie z Wartą Poznań 1:2.
Stargardzianie już w 7. minucie stracili bramkę, która zdobył Jakub Kiełb. Szybko, bo po czterech minutach, wyrównał Maciej Więcek, ale w 20. minucie Adrian Szynka znów wyprowadził poznaniaków na prowadzenie, które gospodarze utrzymali do końca.

Błękitni zajmują 7. miejsce w tabeli po 16 kolejkach. Za tydzień - na zakończenie pierwszej rundy - podejmą GKS Bełchatów.

Drugi zespół z Pomorza Zachodniego w II lidze - Kotwica Kołobrzeg - też będzie chciał szybko zapomnieć o 16. kolejce spotkań. Kołobrzeżanie przegrali w stolicy z Polonią Warszawa 0:2. Gole dla gospodarzy strzelali Michał Zapaśnik (22. minuta) i Marcin Kluska (64.).