Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

Real Madryt najlepszym piłkarskim klubem na świecie. Fot. Real Madrid Twitter
Królewscy w finale rozgrywek pokonali po dogrywce japoński klub Kashima Antlers 4:2 (1:1, 2:2). Mecz rozegrano w w Jokohamie.
Real był faworytem i już w 9. minucie prowadził po bramce Karima Benzemy. Później przewagę mieli Japończycy, którzy w końcówce pierwszej połowy i na początku drugiej zdobyli dwie bramki (w 44. i 52. minucie gole zdobywał Gaku Shibasaski).

Azjaci krótko cieszyli się z niespodziewanego prowadzenia. Na pół godziny przed końcem wyrównał z karnego Cristiano Ronaldo. Portugalczyk został też bohaterem Realu, bo w pierwszej części dogrywki (98. i 104. minuta) zdobył kolejne dwie bramki. Kashima nie potrafiła już odpowiedzieć.

Real po raz drugi w historii sięgnął po klubowe mistrzostwo świata (poprzednio w 2014 r.). Rywalizacja o trofeum organizowana jest od 2000 r.