Real zdobył Puchar Europy po raz 12., jednocześnie jako pierwszy zespół w historii triumfował w Lidze Mistrzów dwukrotnie z rzędu. Fot. twitter.com/LigaChampions
Real Madryt został zwycięzcą piłkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2016/17. "Królewscy" pokonali na stadionie w Cardiff Juventus Turyn 4:1 (1:1).
Dwie bramki dla Realu zdobył Cristiano Ronaldo (20. i 64. minuta), a po jednej Casemiro (61.) i Marco Asensio (90.). Gola dla Juventusu strzelił Mario Mandžukić w 27. minucie.

Dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną obejrzał Juan Cuadrado (Juventus).

Real zdobył Puchar Europy po raz 12., jednocześnie jako pierwszy zespół w historii triumfował w Lidze Mistrzów dwukrotnie z rzędu. Ronaldo został królem strzelców z 12 golami na koncie.