Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

Tomek Osowski wygrał XVIII Bieg dookoła Morynia i jeziora Morzycko. Zawodnik z Dębna był najlepszy w biegu głównym na 15 kilometrów.
Urokliwą, ale i trudną technicznie trasę Osowski pokonał w 57 minut i 56 sekund. Drugie miejsce zajął Daniel Nowak z Goleniowa a trzeci był Dariusz Filipowski.

W rywalizacji pań w biegu na 15 kilometrów najszybsza była Nikolina Szurgocińska z Hermesa Gryfino. Drugie miejsce zajęła Niemka Steffi Skara a trzecia była Alicja Lackorzyńska ze Szczecina.

W biegu na 4 kilometry zwyciężył w Moryniu szczecinianin Andrzej Wojnach, natomiast wśród pań triumfowała na tym dystansie Magdalena Chomont.

W doskonale zorganizowanym w Moryniu XVIII Biegu dookoła Morynia i jeziora Morzycko wzięło udział prawie 300 osób z Polski i Niemiec. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali efektowne pamiątkowe medale a najlepsi w biegu oraz w swoich kategoriach wiekowych dostali okolicznościowe statuetki, dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.