Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała w Krakowie z Kanadą 3:1 w ostatnim meczu pierwszego turnieju Ligi Narodów.
Najwięcej punktów dla polskiego zespołu - 16 - zdobył atakujący Damian Schulz. Po trzech spotkaniach, zawodnicy trenera Vitala Heynena i trenera Stoczni Szczecińskiej Michała Gogola mają komplet 9 punktów. Schulz jest zadowolony z dyspozycji biało-czerwonych w ten weekend.

- Trzeci mecz w ten weekend i trzeci wygrany, więc na pewno fajny bilans na początek. Trzeci set nie udało się wyciągnąć, ale w czwartym kontrolowaliśmy już grę - przyznał Schulz.

15 punktów wywalczył przyjmujący Aleksander Śliwka. - Świetna gra całego zespołu. Chciałbym podkreślić, że na przestrzeni tych spotkań grali wszyscy i wszyscy dołożyli cegiełkę do trzech zwycięstw i myślę, że to też było naszą siłą, że mogliśmy zaoszczędzić więcej energii rotując składem i gra nie traciła na jakości - powiedział Śliwka.

Wcześniej Polacy ograli Koreę Południową i Rosję.

Następny turniej także zaplanowano w Polsce. Biało-czerwoni za tydzień od piątku do niedzieli rywalizować będą w Łodzi, gdzie zmierzą się z Francuzami, Chińczykami i Niemcami.
Schulz jest zadowolony z dyspozycji biało-czerwonych w ten weekend.
15 punktów wywalczył przyjmujący Aleksander Śliwka.