Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

Sebastian Walukiewicz. Fot. Pogoń Szczecin
Sebastian Walukiewicz z Pogoni Szczecin został laureatem plebiscytu tygodnika Piłka Nożna. Obrońca portowej drużyny został uznany za Odkrycie Roku.
Nominowani w tej kategorii byli także bramkarz Legii Warszawa Radosław Majecki i były już pomocnik Wisły Płock Damian Szymański. Kapituła konkursu wybrała jednak Sebastiana Walukiewicza. To drugi w historii plebiscytu piłkarz Pogoni, który został uznany za Odkrycie Roku. Pierwszym w 1983 roku był napastnik szczecińskiej drużyny popularny "Valdano", czyli Marek Leśniak.

Szansę na zwycięstwo w tegorocznej edycji plebiscytu miał także kapitan Portowców Kamil Drygas, który był jednym z trzech nominowanych piłkarzy w kategorii Ligowiec Roku. Ostatecznie statuetka dla najlepszego ligowego gracza trafiła do obrońcy Legii Warszawa Artura Jędrzejczyka.

Piłkarzem 2018 Roku w plebiscycie Piłki Nożnej został bramkarz West Ham United i reprezentacji Polski Łukasz Fabiański, który przerwał siedmioletnią dominację w tej kategorii Roberta Lewandowskiego.

Trenerem 2018 Roku został natomiast były szkoleniowiec Pogoni Szczecin Czesław Michniewicz prowadzący obecnie młodzieżową reprezentację Polski. Ogłoszenie wyników plebiscytu odbyło się podczas sobotniej uroczystej Gali tygodnika Piłka Nożna w Warszawie.