Piłkarze Pogoni bez punktów na Górnym Śląsku w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Szczecinianie przegrali w sobotę na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:3 w 24 kolejce ekstraklasy.
To pierwsza ligowa porażka zespołu trenera Kosty Runjaića w tym roku. Do przerwy zabrzanie po golach Słowaka Erika Jirki i Hiszpana Igora Angulo prowadzili 2:0. W 62 minucie trzecią bramkę dla Górnika zdobył Hiszpan Jesus Jimenez. Honorowego gola dla Dumy Pomorza w 76 minucie strzelił Paweł Cibicki.

Po sobotniej porażce Portowcy pozostali na trzecim miejscu w tabeli rozgrywek, ale mogą stracić lokatę na podium, jeżeli w niedzielę piłkarze Śląska Wrocław nie przegrają z Zagłębiem Lubin. W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni we wtorek w Szczecinie zmierzą się z Jagiellonią Białystok.
Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach o godzinie 20.