Hubert Hurkacz. Fot. facebook.com/huberthurkacz.official/
Hubert Hurkacz uplasował się na podium tenisowego turnieju UTR Pro Match Series rozgrywanego w West Palm Beach pod Miami.
Zawody miały charakter pokazowy, ale gracze po długiej przerwie w końcu poczuli smak rywalizacji na korcie. Rywalizowali na zasadzie każdy z każdym w grupie, potem finał i mecz o trzecie miejsce. Polak wygrał pojedynek o brąz.

Turniej na Florydzie był zamknięty. Pracowała przy nim minimalna obsługa techniczna, tenisiści byli skoszarowani. Ze względu na to, że musieli oni rozegrać po cztery spotkania w ciągu dwóch dni sety rozgrywane były do wygranej w czterech gemach bez przewag.

- Na pewno można szybciej wygrać lub przegrać - mówił Hubert Hurkacz. - Kilka piłek decyduje o wygranej.

Na zawodach nie było publiczności, ani osób do podawania piłek. Po fazie grupowej wrocławianin miał na koncie dwa zwycięstwa i porażkę. To niestety nie dało awansu do finału. W spotkaniu o trzecią lokatę Hubert Hurkacz ponownie, tak samo jak w zmaganiach grupowych, pokonał Amerykanina Tommy'ego Paula w trzech partiach 4:1, 0:4, 4:1. Polak tak podsumował swój występ.

- Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w turnieju. Zagrać kilka meczów z dobrymi zawodnikami - przyznał Hurkacz.

Hubert Hurkacz od marca przebywa w USA, gdzie trenuje. Polak liczy na to, że od lipca zostanie wznowiona prawdziwa rywalizacja na korcie.