W stolicy Chin kończą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. W klasyfikacji medalowej na pierwszym miejscu znalazła się Norwegia.
Gospodarze Zimowych Igrzysk po raz pierwszy w historii są na trzecim miejscu. Jedynym polskim medalistą jest Dawid Kubacki, który na normalnej skoczni wywalczył brąz.

Reprezentanci Norwegii zdobyli w Pekinie w sumie 37 medali, w tym rekordową liczbę 16 złotych. Na drugim miejscu z 12 złotymi medalami uplasowały się Niemcy, a na trzecim - po raz pierwszy w historii Zimowych Igrzysk - Chiny. Zawodnicy z Chin wywalczyli 9 złotych, 4 srebrne i dwa brązowe „krążki”. Cztery lata temu na Igrzyskach w Pjongczangu Chiny w klasyfikacji medalowej znalazły się na 16 miejscu. Polska, wspólnie z Estonią i Łotwą, której reprezentanci zdobyli po jednym brązowym medalu, została sklasyfikowana na 27. pozycji.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie kończy ceremonia na Narodowym Stadionie Olimpijskim - Ptasim Gnieździe. Igrzyska w Pekinie odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym, bez udziału zagranicznych kibiców i z ograniczoną liczbą kibiców krajowych. Bilety na olimpijskie areny nie były dostępne w otwartej sprzedaży.