34-letni Marcin Lewandowski nie ukrywał zadowolenia ze swojego występu. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Zachodniopomorscy lekkoatleci poza podium w halowych zawodach Copernicus Cup w Toruniu. Najlepiej spisał się policzanin Marcin Lewandowski.
Wychowanek UKL-u Ósemka Police zajął czwarte miejsce w biegu na 800 metrów. 34-letni Marcin Lewandowski nie ukrywał zadowolenia ze swojego występu. - Bardzo solidnie ruszyłem, jak na mnie to dość dziwna taktyka. Zwykle biegam 1500 metrów, a nawet dłuższe dystanse. Kilometry robią swoje, ale udało mi się wyjść w czołówce. Bardzo mnie to cieszy. Taki był plan. To jeden z moich lepszych wyników w karierze, jeśli chodzi o występy halowe - powiedział Lewandowski.

Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin z wynikiem 5,61 m zajął piąte miejsce w konkursie skoku o tyczce. Także piąty w biegu na 60 metrów był Przemysław Słowikowski z MKL-u Szczecin. Michał Rozmys z Barnima Goleniów był ósmy w biegu na 3000 metrów, ale wynikiem 7.49.83 ustanowił rekord życiowy i uzyskał na tym dystansie przepustkę na halowe Mistrzostwa Świata, które w marcu odbędą się w Belgradzie.

Z biało-czerwonych lekkoatletów najlepiej w mityngu w Toruniu wypadł Damian Czykier, który wygrał bieg na 60 metrów przez płotki i wynikiem 7.48 ustanowił nowy rekord Polski. Wśród kobiet bieg na 60 metrów wygrała Ewa Swoboda.
Wychowanek UKL-u Ósemka Police zajął czwarte miejsce w biegu na 800 metrów. 34-letni Marcin Lewandowski nie ukrywał zadowolenia ze swojego występu.