Ekipa trenera Marka Mierzwińskiego wygrała na wyjeździe z zespołem Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 25:17, 25:22). Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Siatkarki klubu Grupa Azoty Chemik Police awansowały do finału Mistrzostw Polski. Ekipa trenera Marka Mierzwińskiego pokonała w poniedziałek na wyjeździe zespół Grot Budowlani Łódź 3:0 w setach do 20, 17 i 22.
MVP poniedziałkowego spotkania została wybrana rozgrywająca Chemika Marlena Kowalewska. Policzanki półfinałową rywalizację play-off do dwóch zwycięstw wygrały 2:0.

Jak mówi libero mistrzyń kraju Maria Stenzel, Chemik w dwóch spotkaniach z łodziankami nie stracił seta i zasłużenie awansował do finału Tauron Ligi. - Te dwa zwycięstwa były tak przekonujące, że nie nazwałaby tego, że nam się udało - powiedziała Stenzel.

W finale play-off Mistrzostw Polski rywalem siatkarek Chemika będzie DevelopRes Rzeszów. Pierwszy mecz o złoty medal odbędzie się w niedzielę w Policach. Mistrzowski tytuł zdobędzie zespół, który wygra trzy finałowe spotkania.
Jak mówi libero mistrzyń kraju Maria Stenzel, Chemik w dwóch spotkaniach z łodziankami nie stracił seta i zasłużenie awansował do finału Tauron Ligi.