Michał Rozmys awansował do finału biegu na 1500 metrów podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata odbywających się w Eugene w Stanach Zjednoczonych.
Zawodnik Barnima Goleniów zajął szóste miejsce w swoim biegu półfinałowym i miał szósty czas półfinałów. - Biegłem zgodnie z założeniami, czyli ruszyłem stosunkowo mocno. Starałem się zająć dobrą pozycję po 200 metrach, później ją utrzymać. Starałem się nie obiegać, nie szafować siłami i biec równo. Wbiec na ostatnie koło i trzymać ekipę, która była przede mną. Jest jeszcze zapas, więc jestem dobrej myśli, co do finału - przyznał Rozmys.

Finałowy bieg na 1500 metrów z udziałem Michała Rozmysa odbędzie się we wtorek. Reprezentanci Polski w Mistrzostwach Świata zdobyli jak dotychczas trzy medale. Złoty w rzucie młotem wywalczył Paweł Fajdek. W tej konkurencji srebro zdobył Wojciech Nowicki. Srebrny krążek ma także Katarzyna Zdziebło, która była druga w chodzie na 20 km.
Zawodnik Barnima Goleniów zajął szóste miejsce w swoim biegu półfinałowym i miał szósty czas półfinałów.