Koszykarze PGE Spójni i Kinga odnieśli zwycięstwa w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.
Stargardzianie na własnym parkiecie pokonali Arkę Gdynia 88:61 a szczecinianie w hali Netto Arena wygrali z Czarnymi Słupsk 88:77. Jak mówi Mateusz Kostrzewski o sukcesie Wilków Morskich, zadecydowała bardzo dobra postawa w czwartej kwarcie, bo po 30 minutach gry przegrywali różnicą czterech punktów.

- W czwartej kwarcie najważniejsza była obrona, potrafiliśmy ich zatrzymać, nawet kiedy mieli akcje z ponowienia i zbiórki w ataku. Potrafiliśmy wyprowadzić kontrę. Dużo zawodników miało otwarte pozycje i piłka wpadła do kosza. Możemy się cieszyć z wygranej - powiedział Kostrzewski.

Po piątkowym zwycięstwie koszykarze Kinga Szczecin awansowali na szóste miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. PGE Spójnia zajmuje siódmą lokatę.
Jak mówi Mateusz Kostrzewski o sukcesie Wilków Morskich, zadecydowała bardzo dobra postawa w czwartej kwarcie, bo po 30 minutach gry przegrywali różnicą czterech punktów.