Dwa medale złoty i srebrny zdobyli reprezentanci MKP Szczecin w pierwszym dniu Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu na basenie 50-metrowym w Olsztynie.
Tytuł mistrzowski w wyścigu na 800 metrów kraulem wywalczyła Klaudia Tarasiewicz. Trenerem naszej złotej pływaczki w MKP jest Mirosław Drozd. Wicemistrzem kraju w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym został Konrad Czerniak. Doświadczony 34-letni zawodnik na tym dystansie przegrał jedynie z Pawłem Juraszkiem z AZS-u AWF Katowice. Dopiero 18. na najkrótszym kraulowym dystansie był olimpijczyk z Tokio Karol Ostrowski. Szkoleniowcem obu pływaków jest Oskar Krupecki.

Niestety medaliści z MKP Szczecin mieli czasy gorsze od minimum wymaganego do startu w tegorocznych Mistrzostwach Świata w pływaniu, które w dniach od 23 do 30 lipca odbędą się w Fukuoce w Japonii. Zawody w Olsztynie potrwają do soboty.