Zapełnia się worek z medalami pływaków MKP Szczecin w Mistrzostwach Polski na basenie 50-metrowym w Olsztynie.
W drugim dniu rywalizacji przedstawiciele szczecińskiego klubu wywalczyli trzy medale: złoty, srebrny i brązowy. Mistrzynią Polski w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym została Wiktoria Guść, która w finałowym wyścigu na finiszu wyprzedziła broniącą tytułu Aleksandrę Polańską z AZS-u Warszawa.

Brąz na tym dystansie zdobyła trzecia na mecie klubowa koleżanka Wiktorii Guść Klaudia Tarasiewicz. Srebrny medal zdobyła sztafeta mężczyzn 4x100 metrów stylem dowolnym.

Zawodnicy MKP płynęli w składzie Konrad Czerniak, Michał Bieroński, Kacper Czapla i Karol Ostrowski. Szczecińscy krauliści przegrali tylko ze sztafetą AZS-u AWF Katowice.

Na półmetku Mistrzostw Polski w pływaniu MKP Szczecin ma na swoim koncie pięć medali: dwa złote, dwa srebrne i brązowy. Zawody w Olsztynie potrwają do soboty.