Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

Podział punktów na Górnym Śląsku. Piłkarze Pogoni Szczecin zremisowali na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:0 w 30. kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Portowcy prowadzili grę i byli aktywni na boisku, ale mieli problem ze stworzeniem dogodnych okazji do zdobycia gola. Gospodarze umiejętnie się bronili i groźnie kontratakowali, ale na szczęście w doliczonym czasie drugiej połowy pomocnik Piasta Grzegorz Tomasiewicz spudłował z 12 metrów i pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

Jak powiedział na konferencji prasowej trener Dumy Pomorza Jens Gustafsson, jego podopieczni mogą być zadowoleni z wyniku osiągniętego po ciężkim boju w Gliwicach.

- To był bardzo trudny mecz, rozgrywany „na styku”. Piast miał świetne dwie okazje bramkowe. Chwilę po wznowieniu gry po przerwie oraz pod koniec meczu. Powinniśmy czuć się w porządku z tym jednym punktem, ponieważ mogliśmy również przegrać. Jesteśmy zadowoleni z czystego konta, jesteśmy zadowoleni ze zdobytego punktu - powiedział Gustafsson.

Portowcy zajmują trzecie miejsce w tabeli ze stratą dziewięciu punktów wicelidera Legii Warszawa i z przewagą dwóch punktów nad czwartym w tabeli Lechem, który w niedzielę w Poznaniu zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Liderem rozgrywek jest Raków Częstochowa, który pewnie zmierza po pierwszy w historii tytuł mistrza Polski.

W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni za tydzień w Szczecinie zagrają z Legią Warszawa.