Piłkarze Pogoni z kłopotami, ale jednak lepsi od spadkowicza z ekstraklasy. Szczecinianie pokonali ostatnią w tabeli rozgrywek o mistrzostwo Polski Miedź Legnica 3:2.
Do przerwy w meczu rozgrywanym na stadionie przy Twardowskiego był remis 1:1. Gole dla portowej drużyny zdobyli Damian Dąbrowski i Kamil Grosicki z rzutu karnego, natomiast zwycięska bramka padła po samobójczym trafieniu byłego zawodnika Pogoni Huberta Matyni. Dla Miedzi gole strzelili Hiszpan Chuca i były gracz Dumy Pomorza Kamil Drygas. O spotkaniu mówi pomocnik Pogoni Mateusz Łęgowski.

- Szalony mecz. Nie taki, jak byśmy chcieli zagrać, ale wcześniej graliśmy takie spotkania i brakowało nam szczęścia i nie wygrywaliśmy takich spotkań, więc najważniejsze jest zwycięstwo i dobrze, że skończyło się po naszej myśli. Gramy u siebie, kibice cały czas nas dopingowali, więc stworzyliśmy parę sytuacji i Grosik strzelił z karnego. Potem oni mieli trzy rzuty wolne i strzelili bramkę, ale głównie spuściliśmy i chcieliśmy strzelić trzecią bramkę - powiedział Łęgowski.

Dla ekipy trenera Jensa Gustafssona był to dziewiąty z rzędu mecz bez porażki w ekstraklasie. Portowcy w tabeli nadal zajmują trzecie miejsce z sześcioma punktami straty do drugiej Legii Warszawa i z przewagą dwóch oczek nad czwartym Lechem Poznań. W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin w sobotę na wyjeździe zmierzą się z Górnikiem Zabrze.