Mat. Polski Związek Kajakowy
Udany debiut kanadyjkarza Wiskordu w Mistrzostwach Świata w kajakowym sprincie w Duisburgu.
Kacper Sieradzan zawodnik szczecińskiego klubu wraz z Adrianem Kłosem zajęli siódme miejsce w finałowym wyścigu C2 na 1000 metrów. 19-letni Kacper Sieradzan przyznaje, że pierwszy start w Mistrzostwach Świata seniorów uznaje za udany i może teraz marzyć o występie w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich.

- To nasz debiut. Dla nas wiele znaczy. Rewelacyjni zawodnicy i niesamowite czasy, które można popłynąć w przyszłym roku, może 2-4 lata. Los Angeles, Paryż, może się udać - mówi Sieradzan.

Reprezentanci Polski w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie zdobyli jak dotychczas pięć medali złoty, trzy srebrne i brązowy. Najcenniejszy złoty krążek w nieolimpijskiej konkurencji K-2 na 200 metrów zdobyły Martyna Klatt i Helena Wiśniewska.
19-letni Kacper Sieradzan przyznaje, że pierwszy start w Mistrzostwach Świata seniorów uznaje za udany i może teraz marzyć o występie w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich.