Szczecinianie objęli prowadzenie w tabeli rozgrywek grupy drugiej 3 ligi. Duma Północy na stadionie przy Stołczyńskiej w Szczecinie pokonała Unię Swarzędz 3:1.
Do przerwy podopieczni trenera Piotra Klepczarka przegrywali 0:1, ale po zmianie stron odrobili straty z nawiązką i nadal są jedynym zespołem bez porażki w trzeciej lidze. Bramki dla zespołu ze Skolwina w drugiej połowie zdobyli Kacper Wojdak, Szymon Kapelusz i Patryk Paczuk z rzutu karnego.

Świt w tabeli ma dwa punkty przewagi nad drugą Vinetą, która w sobotę w Wolinie o godzinie 12 zmierzy się z rezerwami Pogoni Szczecin. O godzinie 15 piłkarze Błękitnych w Stargardzie zagrają z Pogonią Nowe Skalmierzyce, natomiast beniaminek rozgrywek grupy drugiej Flota Świnoujście na wyjeździe o godzinie 12 spotka się z Gedanią Gdańsk.