Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

Piłkarze Pogoni nie zwalniają tempa w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Szczecinianie pokonali ŁKS Łódź 4:2 w 22. kolejce ekstraklasy.
To trzecie zwycięstwo ekipy trenera Jensa Gustafssona w trzecim tegorocznym ligowym pojedynku. Portowcy do przerwy, po golu Rafała Kurzawy, prowadzili 1:0. Po zmianie stron dwie bramki strzelił Alexander Gorgon a jako ostatni na listę strzelców wpisał się Kamil Grosicki. Dla ŁKS-u gole strzelili Hiszpan Dani Ramirez i Antoni Młynarczyk.

Pomocnik Dumy Pomorza, zdobywca pierwszego gola Rafał Kurzawa przyznał, że wygrana z ostatnim w tabeli ŁKS-em wcale nie przyszła łatwo: - Wiedzieliśmy, że musimy ciężko zapracować na to zwycięstwo. Zaczęliśmy dobrze, bo ruszyliśmy mocno i były dobre sytuacje. Cieszę się z tego gola, ale myślę, że trochę nas on uśpił w pierwszej połowie, bo straciliśmy kontrolę nad meczem i ŁKS stwarzał sobie dogodne sytuacje. Natomiast, druga połowa już dobrze wyglądała...

Piłkarze Pogoni Szczecin, w kolejnym meczu ekstraklasy za tydzień, w stolicy zmierzą się z Legią Warszawa. Wcześniej, bo już we wtorek, na wyjeździe Duma Pomorza zagra z Lechem Poznań w ćwierćfinale Pucharu Polski.
Pomocnik Dumy Pomorza, zdobywca pierwszego gola Rafał Kurzawa przyznał, że wygrana z ostatnim w tabeli ŁKS-em wcale nie przyszła łatwo.