Mat. Pogoń Szczecin
Piłkarze Pogoni nadal bez zwycięstwa w meczach ekstraklasy na boiskach przeciwników. Szczecinianie przegrali na Górnym Śląsku z GKS-em Katowice 1:3 w meczu inaugurującym 10 kolejkę rozgrywek o mistrzostwo Polski.
To czwarta z rzędu wyjazdowa porażka portowej drużyny w tym sezonie. Do przerwy, po bramce Arkadiusza Jędrycha, beniaminek ekstraklasy prowadził 1:0. W 90 minucie drugiego gola dla gospodarzy strzelił Sebastian Bergier. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kontaktowego gola zdobył Alexander Gorgon. Rezultat pojedynku w ostatniej szóstej minucie doliczonego czasu ustalił Mateusz Marzec.

O powodach porażki mówi obrońca Dumy Pomorza Wojciech Lisowski. - Przespaliśmy pierwszą połowę i to jest nasza bolączka. Przyjechaliśmy tu z myślą o przełamaniu i wygraniu pierwszego meczu ligowego na wyjeździe i znowu to się nie udało. Bijemy się w piersi, bo to nie może tak wyglądać szczególnie w pierwszej połowie. Musimy to zmienić, bo jeżeli chcemy coś większego osiągnąć, to musimy zacząć punktować na wyjeździe - powiedział Lisowski.

Po piątkowej porażce z Gieksą ekipa trenera Roberta Kolendowicza zajmuje piąte miejsce w tabeli, które może stracić po sobotnio-niedzielnych ligowych spotkaniach. W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni 6 października w Szczecinie zmierzą się z Piastem Gliwice.

O powodach porażki mówi obrońca Dumy Pomorza Wojciech Lisowski.