Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

Piłkarze Pogoni nadal bez wyjazdowego zwycięstwa w rozgrywkach o mistrzostwo Polski i bez punktów w Częstochowie. Szczecinianie przegrali pod Jasną Górą z Rakowem 0:1 w 12 kolejce ekstraklasy.
Gola dla Medalików w 13. minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy strzelił Chorwat Matej Rodin. Portowcy kończyli mecz w 9-osobowym składzie. W 65 minucie czerwoną kartkę otrzymał debiutujący w ekipie Dumy Pomorza Grek Dimitrios Keramitsis a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy kontuzji, bez kontaktu z przeciwnikiem, doznał Patryk Paryzek. Napastnika nie mógł zastąpić żaden z piłkarzy rezerwowych, bo zastępujący trenera Roberta Kolendowicza Paweł Ozga wykorzystał już limit zmian.

Po porażce w Częstochowie Portowcy zajmują szóste miejsce w tabeli ze stratą dziewięciu punktów do prowadzącego Lecha Poznań. W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni w piątek w Szczecinie zmierzą się z Puszczą Niepołomice.
Zastępujący trenera Pogoni Paweł Ozga żałował straconej szansy na strzelenie bramek w pierwszej połowie, które mogły zadecydować o lepszym wyniku dla Dumy Pomorza.