Szczecinianie przegrali w sobotę na wyjeździe z Wisłą Płock 0:2 w Lotto Ekstraklasie.
Oba gole dla beniaminka rozgrywek w 78 i 85 minucie strzelił Hiszpan Jose Kante. Portowcy na Mazowszu nie grali źle, ale byli nieskuteczni. W pierwszej połowie stuprocentową okazję zmarnował Adam Frączczak, a w drugiej odsłonie uderzenie Kamila Drygasa z pięciu metrów obronił bramkarz Wisły Seweryn Kiełpin.

To druga z rzędu porażka drużyny trenera Kazimierza Moskala i trzeci mecz bez zwycięstwa w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Portowcy po przegranej w Płocku zajmują 12 miejsce w tabeli, ale mogą jeszcze spaść niżej po pozostałych sobotnio-niedzielnych pojedynkach.

W kolejnym ligowym spotkaniu piłkarze Pogoni za tydzień w Szczecinie zmierzą się z Górnikiem Łęczna, który w sobotę wygrał z Koroną Kielce 4:0.