Twierdza Poznań nie zdobyta. Piłkarze Pogoni Szczecin przegrali w niedzielę na wyjeździe z Lechem Poznań 2:0 w 23 kolejce ekstraklasy.
Do przerwy portowcy po bramce Darko Jevtića przegrywali 1:0. W drugiej połowie rezultat niedzielnego starcia ustalił w 81 minucie Emil Dilaver zdobywając drugiego gola dla Kolejorza. Szczecinianie po przerwie mieli przewagę, ale nie potrafili pokonać bramkarza gospodarzy Jasmina Burića. Zespół trenera Kosty Runjaića po czterech meczach bez porażki zszedł z boiska pokonany.

Duma Pomorza po przegranej z Lechem powróciła na ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek. W kolejnym pojedynku ekstraklasy piłkarze Pogoni w sobotę w Szczecinie zmierzą się z Wisłą Płock.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)
1:0 - Darko Jevtić 20'
2:0 - Emir Dilaver 81'

Lech: 1. Jasmin Burić - 2. Robert Gumny, 13. Nikola Vujadinović, 66. Emir Dilaver, 22. Volodymir Kostevych - 7. Maciej Gajos, 6. Łukasz Trałka, 10. Darko Jevtić, 86. Radosław Majewski, 16. Mario Situm, 32. Chrystian Gytkjaer

Rezerwowi: 30. Matus Putnocky, 4. Thomas Rogne, 11. Oleksiy Khoblenko, 14. Elvir Koljić, 18. Mihai Radut, 29. Kamil Jóźwiak, 34. Tymoteusz Klupś.

Pogoń: 1. Łukasz Załuska - 2. Cornel Rapa, 23. Jarosław Fojut, 25. Lasha Dvali, 77. Ricardo Nunes - 4. Jakub Piotrowski, 6. Rafał Murawski, 9. Adam Frączczak, 14. Kamil Drygas, 11. Spas Delev - 93. Łukasz Zwoliński

Rezerwowi: 53. Łukasz Budziłek, 21. Sebastian Rudol, 15. Hubert Matynia, 29. Marcin Listkowski, 10. Dawid Kort, 18. Adam Buksa, 13. Duncan.