Portowcy przegrali w środę na wyjeździe z Lechem Poznań 2:3 w 28. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy.
Do rywalizacji z popularnym Kolejorzem Duma Pomorza przystąpiła w osłabionym składzie. W stolicy Wielkopolski nie zagrali pauzujący za żółte kartki Kamil Drygas i Zvonimir Kozulj oraz kontuzjowany Sebastian Walukiewicz.

Po pierwszej połowie Pogoń przegrywała 0:2, a w 54 minucie było już 0:3. Pod koniec meczu Portowcy ruszyli do zdecydowanych ataków, czego efektem były dwie bramki - Ikera Guarrotxeny i Jina Izumisawy. Niestety zabrakło czasu by wyrównać i zdobyć choćby jeden punkt.

W 29. kolejce Ekstraklasy Pogoń zagra u siebie z Arką Gdynia. Ten mecz odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 15:30 na stadionie przy ulicy Twardowskiego.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 3:2 (2:0)
1:0 - Kamil Jóźwiak 25'
2:0 - Nikola Vujadinović 45'
3:0 - Kamil Jóźwiak 54'
3:1 - Iker Guarrotxena 86'
3:2 - Jin Izumisawa 89'

Pogoń Szczecin: 1. Łukasz Załuska - 22. David Stec, 33. Mariusz Malec, 23. Jarosław Fojut [C], 77. Ricardo Nunes - 7. Spas Delev, 28. Tomas Podstawski, 10. Radosław Majewski, 34. Iker Guarrotxena, 27. Sebastian Kowalczyk - 18. Adam Buksa.

Rezerwowi: 26. Jakub Bursztyn, 2. Jakub Bartkowski, 39. Jin Izumisawa, 15. Hubert Matynia, 19. Michał Żyro, 16. Santeri Hostikka, 11. Soufian Benyamina.

Lech Poznań: 1. Jasmin Buric - 2. Robert Gumny, 4. Thomas Rogne, 13. Nikola Vujadinovic, 22. Wołodymyr Kostewycz - 34. Tymoteusz Klupś, 25. Pedro Tiba [C], 6. Łukasz Trałka, 10. Darko Jevtić, 29. Kamil Jóźwiak - 32. Christian Gytkjear.

Rezerwowi: 30. Matus Putnocky, 7. Maciej Gajos, 11. Timur Zhamaletdinov, 17. Maciej Makuszewski, 26. Rafał Janicki, 36. Filip Marchwiński, 77. Piotr Tomasik.