Piłkarze Pogoni Szczecin wygrali w Poznaniu z Lechem 2:1 w 8. kolejce ekstraklasy. Fot. T-Mobile Ekstraklasa/x-news
Piłkarze Pogoni Szczecin wygrali w Poznaniu z Lechem 2:1 w 8. kolejce
ekstraklasy.
Do przerwy Portowcy po bramce Kolumbijczyka Manuela Arboledy przegrywali z Kolejorzem 0:1. W drugiej połowie na boisku dominowali już zawodnicy trenera Dariusza Wdowczyka. W 53 minucie do remisu doprowadził Adam Frączczak. Zwycięskiego gola dla szczecińskiej jedenastki w 58 minucie strzelił Marcin Robak.

To czwarty mecz Pogoni na wyjeździe bez porażki w tym sezonie. W następnym meczu ekstraklasy Duma Pomorza już w poniedziałek zmierzy się na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Do stolicy Wielkopolski pojechało prawie półtora tysiąca fanów Dumy Pomorza dopingować swój zespół.

Składy:
Lech Poznań: 27.Krzysztof Kotorowski – 4.Tomasz Kędziora (16' 32. Mateusz Możdżeń), 5.Manuel Arboleda, 20.Hubert Wołąkiewicz, 25.Luis Henriquez – 22.Daylon Claasen, 6.Łukasz Trałka, 7.Karol Linetty, 11.Gergo Lovrencsics – 10.Łukasz Teodorczyk (73' 17. Szymon Drewniak), 18.Bartosz Ślusarski.

Pogoń Szczecin: 84.Radosław Janukiewicz – 9.Adam Frączczak, 14.Wojciech Golla, 3.Maciej Dąbrowski, 28.Mateusz Lewandowski (75' 6.Przemysław Pietruszka) –13. Takuya Murayama, 20.Bartosz Ława, 17. Maksymilian Rogalski (90' 77. Moustapha Ouedraogo), 27.Takafumi Akahoshi, 56. Herve Tchami (78' 8.Jakub Bąk)– 11.Marcin Robak.
Materiał: T-Mobile Ekstraklasa/x-news