Piłkarze Pogoni Szczecin wygrali 3:2 z Koroną Kielce w 13. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Bramki dla Pogoni zdobyli: Jakub Bąk '2 (74', 78'), a także Akahoshi w 58 minucie z rzutu karnego.

Gole dla gości strzelali: Jacek Kiełb w 51 minucie i Piotr Malarczyk w 76 minucie.

Trener Dariusz Wdowczyk zaskoczył desygnując do gry w pierwszej jedenastce Ediego, który założył też opaskę kapitana. W drużynie zabrakło kontuzjowanego Mateusza Lewandowskiego i pauzującego za żółte kartki Bartosza Ławy. W meczowej "18" zabrakło miejsca dla Djousse i Tchamiego.

Bohaterem meczu okazał się jednak Jakub Bąk. Na boisku pojawił się po przerwie, ale to on strzelił dwa gole i przesądził o zwycięstwie Pogoni. - Bohaterem jest cała drużyna. Cieszę się, że strzeliłem te bramki Koronie i utarłem nosa krytykom - powiedział Bąk, który w swojej piłkarskiej karierze występował w Kielcach.

Sędzia pokazał też dwie czerwone kartki. Najpierw boisko musiał opuścić Wojciech Golla z Pogoni za zagranie ręką, a w drugiej połowie za faul w polu karnym na Robaku czerwoną kartkę zobaczył Dejmek.

Bramkarz szczecińskiej jedenastki Radosław Janukiewicz przyznał, że gospodarze nie rozegrali dziś dobrego spotkania, ale liczą się trzy zdobyte, cenne punkty.

- Jeżeli ktoś chciał emocji, to dziś miał ich w nadmiarze. To było trudne spotkanie. Po czerwonej kartce sytuacja skomplikowała się. Wiedzieliśmy, że Korona jest bardzo groźna przy stałych fragmentach. W drugiej połowie akcja Robaka odmieniła mecz. To była huśtawka nastrojów, zmieniałem taktykę w trakcie meczu. Cieszę się z trzech punktów z tak dobrze dysponowanym rywalem - powiedział trener Pogoni Dariusz Wdowczyk.

Pogoń po tym zwycięstwie zajmuje 4. miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy.