T-Mobile Ekstraklasa/x-news
W ostatnim meczu rundy jesiennej Pogoń Szczecin przegrała w Łodzi z Widzewem 1:2. To pierwsza porażka Portowców na wyjeździe w tym sezonie.
Gole dla Widzewa strzelili: Łotysz Eduards Visnakovs w 20 minucie i Kevin Lafrance w 49 minucie, który 60 sekund wcześniej pechowo trafił do swojej bramki.

Widzew kończył mecz w osłabieniu, bo w 83 minucie za dwie żółte kartki boisko opuścił Kaczmarek.

Zwycięstwo Pogoni mogło dać jej na dwie godziny pozycję lidera, przynajmniej do zakończenia meczu warszawskiej Legii. Portowcy utrzymali ostatecznie 4. miejsce w tabeli.

- Zagraliśmy bardzo słabe spotkanie. O to mam żal do zawodników. Zasłużyliśmy na porażkę. Przytrafiają się nam juniorskie błędy. Jestem zniesmaczony tym, co zaprezentowaliśmy, szczególnie w pierwszej połowie - powiedział po meczu Dariusz Wdowczyk, trener Pogoni.

Pierwszy mecz rundy wiosennej Pogoń zagra... jesienią. Portowcy będą podejmować Zagłębie Lubin w poniedziałek 11 listopada w Święto Niepodległości. W tym roku piłkarze ekstraklasy zagrają jeszcze 6 kolejek rundy rewanżowej.

Wyjściowe składy:

Widzew: Maciej Mielcarz, Patryk Stępiński, Kevin Lafrance, Rafał Augustyniak, Jakub Bartkowski, Mariusz Rybicki, Princewill Okachi, Krystian Nowak, Veljko Batrović, Marcin Kaczmarek, Eduards Visnakovs

Pogoń: Radosław Janukiewicz, Adam Frączczak, Hernani, Maciej Dąbrowski, Przemysław Pietruszka, Jakub Bąk, Moustapha Ouedraogo, Bartosz Ława, Takafumi Akahoshi, Takuya Murayama, Marcin Robak