Pogoń Szczecin zremisowała we Wrocławiu ze Śląskiem 1:1 w 19. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Fot. T-Mobile Ekstraklasa/x-news
Pogoń Szczecin zremisowała we Wrocławiu ze Śląskiem 1:1 w 19. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Bramkę dla Śląska w 89 minucie zdobył Przemysław Kaźmierczak.
Gola dla Pogoni z rzutu karnego w 52 minucie zdobył Marcin Robak, który wcześniej był faulowany przez bramkarza Śląska. Wyrównał w końcówce były zawodnik Pogoni Przemysław Kaźmierczak strzałem z rzutu wolnego.

Czerwoną kartkę w doliczonym czasie gry zobaczył Donald Djousse, który kilkadziesiąt sekund wcześniej wszedł na boisko. Oprócz niego aż pięciu zawodników Pogoni zobaczyło żółte kartki. Sędzia jednak po równo obdzielał piłkarzy, bo w Śląsku również upomniał pięciu zawodników.

Szczecinianie w ostatnich pięciu meczach nie wygrali i zdobyli tylko trzy punkty. Portowcy mają 29 punktów i zajmują 5 miejsce w tabeli.

W sobotę o 18 w ostatnim tegorocznym spotkaniu w Szczecinie zagrają z Jagiellonią Białystok. To będzie również oficjalne pożegnanie Ediego Andradiny, który zakończył karierę piłkarską.

Wyjściowe składy:
Śląsk: Marian Kelemen, Krzysztof Ostrowski, Adam Kokoszka, Mariusz Pawelec, Dudu Paraiba, Sebino Plaku, Tomasz Hołota, Sebastian Mila (k.), Dalibor Stevanović, Sylwester Patejuk, Marco Paixao

Pogoń: Radosław Janukiewicz, Wojciech Lisowski, Wojciech Golla, Maciej Dąbrowski, Mateusz Lewandowski, Adam Frączczak, Maksymilian Rogalski, Takafumi Akahoshi, Bartosz Ława (k.), Takuya Murayama, Marcin Robak